Країни-члени ООН стурбовані тим, що Китай і Росія допомагають КНДР, – Остін
Джерело: Reuters
У вівторок, 14 листопада, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що країни-члени ООН стурбовані тим, що Китай і Росія допомагають Північній Кореї розширювати свій військовий потенціал та уникати санкцій ООН.
Остін виступав на зустрічі в Південній Кореї з міністрами оборони та представниками 17 країн, які входять до командування ООН (UNC) – органу, який контролює перемир’я.
“Ми глибоко стурбовані тим, що КНР і Росія допомагають КНДР розширити свої можливості, дозволяючи їй уникати санкцій Ради безпеки ООН. Ми також стурбовані нещодавнім зростанням військової співпраці між Росією та КНДР”, — сказав Остін.
В спільній заяві UNC і Південної Кореї йдеться, що UNC “буде єдиним у разі будь-якого відновлення бойових дій або збройного нападу на Корейський півострів”.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен має прибути до Сеула (Південна Корея) в середу, 8 листопада, для переговорів, оскільки союзники посилюють співпрацю через стурбованість щодо більш тісних військових зв’язків Північної Кореї з Росією.
- Північна Корея могла надати Росії балістичні ракети малої дальності та зенітні ракети на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України, заявив військовий високопосадовець Південної Кореї.
- 13 жовтня в Білому домі заявили, що Північна Корея нещодавно поставила Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.