Країни G7 готуються запровадити санкції проти російських алмазів – NYT

Джерело: The New York Times

Минуло дев’ятнадцять місяців відтоді, як Росія повномасштабно вдерлася в Україну, викликавши шок по всьому світу — зокрема й на глобальному алмазному ринку.

За обсягом РФ є найбільшим у світі експортером алмазів. Зауважується, що російська державна компанія “Алроса” видобула майже третину всіх алмазів, вироблених у 2021 році.

Аби запобігти надходженню коштів у військову скарбницю Кремля, Сполучені Штати — найбільший у світі ринок готових алмазів — вжили заходів минулої весни. Тоді президент Байден заборонив імпорт необроблених алмазів з РФ, а Міністерство фінансів США наклало санкції на “Алросу”.

Інші країни запровадили власні санкції, зокрема Велика Британія, яка на початку цього року оголосила про повну заборону на російські алмази.

Минулого року Європейський Союз кілька разів намагався запровадити санкції проти галузі, однак, цьому завадила Бельгія через протести Антверпена — портового міста, що є провідним центром торгівлі дорогоцінним камінням. Представники країни висловили занепокоєння, що окрім труднощів, пов’язаних із відстеженням справжнього походження алмазу, санкції можуть дати конкурентам Антверпена, таким як Дубай та Індія, конкурентну перевагу в російській торгівлі алмазами.

Нині ж алмазна промисловість готується до оприлюднення санкцій з боку країн G7 — Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії та Сполучених Штатів — і європейського блоку, які заборонять імпорт дорогоцінного каміння, видобутого в Росії, зокрема вирізані та відполіровані в інших країнах.

Офіційне оголошення очікується у вересні, і зараз країни “Великої сімки” узгоджують останні конкретні вимоги до відстеження окремих каменів та відповідних митних документів. Обмеження, що нові санкції набудуть чинності в січні, після важливого святкового сезону роздрібної торгівлі.

Зауважимо, у 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.