Країни G7 готуються запровадити санкції проти російських алмазів – NYT
Джерело: The New York Times
Минуло дев’ятнадцять місяців відтоді, як Росія повномасштабно вдерлася в Україну, викликавши шок по всьому світу — зокрема й на глобальному алмазному ринку.
За обсягом РФ є найбільшим у світі експортером алмазів. Зауважується, що російська державна компанія “Алроса” видобула майже третину всіх алмазів, вироблених у 2021 році.
Аби запобігти надходженню коштів у військову скарбницю Кремля, Сполучені Штати — найбільший у світі ринок готових алмазів — вжили заходів минулої весни. Тоді президент Байден заборонив імпорт необроблених алмазів з РФ, а Міністерство фінансів США наклало санкції на “Алросу”.
Інші країни запровадили власні санкції, зокрема Велика Британія, яка на початку цього року оголосила про повну заборону на російські алмази.
Минулого року Європейський Союз кілька разів намагався запровадити санкції проти галузі, однак, цьому завадила Бельгія через протести Антверпена — портового міста, що є провідним центром торгівлі дорогоцінним камінням. Представники країни висловили занепокоєння, що окрім труднощів, пов’язаних із відстеженням справжнього походження алмазу, санкції можуть дати конкурентам Антверпена, таким як Дубай та Індія, конкурентну перевагу в російській торгівлі алмазами.
Нині ж алмазна промисловість готується до оприлюднення санкцій з боку країн G7 — Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії та Сполучених Штатів — і європейського блоку, які заборонять імпорт дорогоцінного каміння, видобутого в Росії, зокрема вирізані та відполіровані в інших країнах.
Офіційне оголошення очікується у вересні, і зараз країни “Великої сімки” узгоджують останні конкретні вимоги до відстеження окремих каменів та відповідних митних документів. Обмеження, що нові санкції набудуть чинності в січні, після важливого святкового сезону роздрібної торгівлі.
Зауважимо, у 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США.
- Жозеп Боррель заявив, що санкції проти РФ працюють і погіршили їхній промисловий та технологічний потенціал.
- 16 серпня США запровадили санкції проти трьох компаній із Казахстану, РФ та Словаччини.
- 16 серпня Швейцарія ухвалила рішення про запровадження додаткових санкцій проти РФ.
- Глава МЗС ФРН Анналена Бербок висловила розчарування ефектом від санкцій проти Росії.
- 14 серпня російська грошова одиниця впала нижче 100 рублів за американський долар.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.