Країни ЄС продовжили санкції проти Росії

Джерело: Кая Каллас/X
27 січня міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі погодили чергове продовження санкцій проти Росії, запроваджених через розв’язану Кремлем повномасштабну війну проти України, повідомила Верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.
Глави МЗС країн ЄС щойно домовилися знову продовжити санкції щодо Росії. Це продовжить позбавляти Москву доходів для фінансування її війни, — написала Каллас, додавши, що Росія “має заплатити за шкоду, яку вона завдає”.
Europe delivers: EU Foreign Ministers just agreed to extend again the sanctions on Russia.
This will continue to deprive Moscow of revenues to finance its war.
Russia needs to pay for the damage they are causing.
— Kaja Kallas (@kajakallas) January 27, 2025
Згодом стало відомо, що Рада ЄС продовжила економічні санкції Євросоюзу щодо РФ ще на шість місяців, до 31 липня 2025 року.
Нині санкції ЄС складаються з широкого спектра секторальних заходів, включаючи обмеження на торгівлю, фінанси, енергетику, технології та товари подвійного призначення, промисловість, транспорт та предмети розкоші. Також обмеження охоплюють: заборону на імпорт або транспортування морем сирої нафти та деяких нафтопродуктів з Росії до ЄС, дезактивацію систем SWIFT кількох російських банків, призупинення мовлення та ліцензій у Європейському союзі кількох підтримуваних Кремлем дезінформаційних агентств.
Продовження санкцій Євросоюзу проти РФ перебувало під питанням через погрози Угорщини заблокувати рішення.
Напередодні засідання стало відомо про заяву Єврокомісії, в якій мовилося про те, що вона продовжить переговори з Києвом про постачання газу до Європи через газопровідну систему України і що вона готова залучити до процесу Угорщину та Словаччину.
За словами очільника угорського МЗС Петера Сіярто, ЄС надав Угорщині запитані нею гарантії безпеки у сфері енергетики.
- Угорщина заявила, що перед ухваленням рішення стосовно продовження санкцій Європейського Союзу проти Росії проконсультується зі Сполученими Штатами. Термін дії санкцій закінчується наприкінці місяця.
- Євросоюз ризикує не продовжити дію санкції проти Росії, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан затримує процес.
- Президент Сербії Александар Вучич заявив, що не буде вводити санкції проти Росії чи “інших друзів”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.