Кремль посилив боротьбу з корумпованими посадовцями, через нестачу коштів на війну – ЗМІ
Джерело: Bloomberg
Президент РФ Володимир Путін ухвалює жорсткі рішення щодо корумпованих посадовців, щоб посилити свою військову машину.
Росія – визнана найкорумпованішою країною серед найбільших економік світу – посилює боротьбу з хабарництвом серед посадовців, оскільки корупція підриває війну проти України і загрожує ще більше виснажити бюджет країни.
Дані судів та правоохоронних органів свідчать про різке зростання кількості кримінальних справ, вироків та вилучень активів через корупцію.
Лише у 2024 році арештовано понад десяток високопосталених військових посадовців та три заступники ексміністра оборони РФ Сергія Шойгу. За перші пів року засуджено близько 400 осіб, обвинувачених у хабарництві.
“Ймовірно, це означає, що режим бачить, що у нього недостатньо коштів, і йому потрібно нагадати посадовцям, що вони не можуть заходити занадто далеко для свого збагачення”, – зауважив Ноа Баклі, доцент катедри політології Трініті-коледжу у Дубліні.
Посилена увага до курації показує, як сильно хабарництво тисне на Кремль. Хабарництво вплинуло на ефективність військ РФ і є проблемою для державних коштів.
У травні Путін призначив міністром оборони Андрія Бєлоусова – колишнього радника з економіки і технократа. Ця зміна, зокрема, викликана шаленою корупцією в міноборони РФ при Сергію Шойгу на тлі повномасштабної війни проти України.
Генпрокуратура РФ повідомила, що торік вилучила 400 мільярдів рублів активів у посадовців, обвинувачених у корупції. Вилучені кошти повернули у бюджет РФ.
Загалом у 2023 році у межах розслідувань про корупцію обвинувачення виснули понад 50 000 посадовців по всій країні, конфіскувавши у них понад 4000 одиниць майна.
За перші пів року 2024 року, суди РФ заморозили понад 600 мільярдів рублів. Ця цифра – без врахування арешту фізичного майна. Більшість заморожених коштів пов’язані саме зі справами про корупцію.
Росія давно страждає від корупції, і після 24 лютого 2022 року ця проблема лише посилилась. Незадовго та після повномасштабного вторгнення відслідковувався значний ріст корупції у збройних силах, а також крадіжки майна на суму в кілька відсотків річного оборонного бюджету.
Наприкінці жовтня британська розвідка зауважила, що навряд чи Кремль прагне повністю викорінити хабарництво, а лише прагне обмежити корупцію, щоб вона не мала впливу на армію.
За прогнозами, видатки на національну оборону та внутрішню безпеку РФ становитимуть більше, ніж сукупні асигнування на освіту, охорону здоров’я, соціальну політику та національну економіку, причому протягом наступних двох років триватимуть значні військові витрати.
Згідно з оцінками Bloomberg Economics, стримування корупції може охолодити зростання цін у військових галузях, які випередили загальну інфляцію. Конфіскація активів могла б компенсувати аж 6% витрат на оборону.
З початку війни Росія посилила антикорупційне законодавство, розширивши повноваження сил безпеки та перелік активів, які можуть бути конфісковані, зокрема шляхом додавання цифрових активів і криптовалют.
Нещодавно Конституційний суд РФ постановив, що термін давності не застосовуватиметься до конфіскації майна від імені держави у корупціонерів, що потенційно розширює коло осіб, щодо яких може бути розпочато розслідування.
- Російська влада готується змінити систему виплат військовим за поранення та поставити розмір компенсації у залежність від тяжкості травми.
- Аналітики ISW вважають, що наступного року російську економіку очікують значні проблеми. Про це свідчать останні економічні кроки Кремля і стурбованість президента РФ Володимира Путіна.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.