Кремль відхилив заклик генсека ООН повернутися до Чорноморської зернової угоди
Джерело: Reuters
У вівторок, 25 липня, Кремль заявив, що Росія не повернеться до “Чорноморської зернової ініціативи” та відхилив заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша повернутися до неї.
Гутерреш у понеділок, 24 липня, закликав Росію відновити дозвіл Україні на безпечний експорт зерна. Але Кремль відхилив цей заклик, заявивши, що угода, пов’язана з російськими інтересами, не виконується.
Прессекретар РФ Дмитро Пєсков зазначив, що для Росії було б важливо обговорити постачання зерна з африканськими країнами на російсько-африканському саміті в четвер і п’ятницю.
- Генсек ООН повинен долучитися до забезпечення стабільної роботи «зернового коридору» – Зеленський.
- Зеленський обговорює з генсеком ООН відновлення Чорноморської зернової ініціативи.
- Генсекретар ООН «глибоко розчарований» рішенням РФ вийти з «зернової угоди».
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.