Кремль влив стільки грошей в економіку, що створює бум, але цей картковий будиночок може впасти найближчим часом, – Insider
Джерело: Insider
У звіті New York Times опубліковано детальну картину економіки РФ під час їх повномасштабного вторгнення в Україну.
Поки що економічна сила Росії пояснюється такими заходами Кремля, як збільшення виробництва військової техніки та підвищення пенсій, зарплат та інших пільг для незаможних людей.
Солдати, які беруть участь у війні, також отримують набагато вищі зарплати, ніж у бідніших регіонах Росії.
За даними The Times, ці заходи підвищили попит і ціни на низку продуктів і послуг у Росії.
Корпоративні кредити зросли на 19% за рік, до червня, оскільки зросли інвестиції. Тим часом вартість іпотечних кредитів, взятих у 20 провідних російських банків, зросла на 63% у першому півріччі порівняно з минулим роком.
21 липня центральний банк Росії підвищив процентні ставки на один відсотковий пункт – вдвічі більше, ніж очікували аналітики.
“Як економіст, я не знаю, як цю бульбашку можна здути. Одного разу все це може розвалитися, як картковий будиночок”, – сказала The Times Олександра Прокопенко, дослідниця Євразійського центру Carnegie Russia.
Експерти не налаштовані оптимістично щодо економічних перспектив Росії, навіть якщо вони визнають нинішню міцність її економіки.
У квітні минулого року голова російського центрального банку Ельвіра Набіулліна попередила, що резервів країни не вистачить. У грудні вона також висловила занепокоєння щодо інфляції та обмеження на ринку праці через військовий призов. У своєму липневому оголошенні про підвищення ставок вона повторила свою стурбованість щодо зростання цін і нестачі робочої сили.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg.
- Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на «зернову угоду».
Сьогодні вдень, 19 листопада, російські окупанти атакували Харків.
Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.
Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.
Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.
Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.