Кремль влив стільки грошей в економіку, що створює бум, але цей картковий будиночок може впасти найближчим часом, – Insider
Джерело: Insider
У звіті New York Times опубліковано детальну картину економіки РФ під час їх повномасштабного вторгнення в Україну.
Поки що економічна сила Росії пояснюється такими заходами Кремля, як збільшення виробництва військової техніки та підвищення пенсій, зарплат та інших пільг для незаможних людей.
Солдати, які беруть участь у війні, також отримують набагато вищі зарплати, ніж у бідніших регіонах Росії.
За даними The Times, ці заходи підвищили попит і ціни на низку продуктів і послуг у Росії.
Корпоративні кредити зросли на 19% за рік, до червня, оскільки зросли інвестиції. Тим часом вартість іпотечних кредитів, взятих у 20 провідних російських банків, зросла на 63% у першому півріччі порівняно з минулим роком.
21 липня центральний банк Росії підвищив процентні ставки на один відсотковий пункт – вдвічі більше, ніж очікували аналітики.
“Як економіст, я не знаю, як цю бульбашку можна здути. Одного разу все це може розвалитися, як картковий будиночок”, – сказала The Times Олександра Прокопенко, дослідниця Євразійського центру Carnegie Russia.
Експерти не налаштовані оптимістично щодо економічних перспектив Росії, навіть якщо вони визнають нинішню міцність її економіки.
У квітні минулого року голова російського центрального банку Ельвіра Набіулліна попередила, що резервів країни не вистачить. У грудні вона також висловила занепокоєння щодо інфляції та обмеження на ринку праці через військовий призов. У своєму липневому оголошенні про підвищення ставок вона повторила свою стурбованість щодо зростання цін і нестачі робочої сили.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg.
- Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на «зернову угоду».
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.
На Лиманському напрямку бійці 106 батальйону 63 окремої механізованої бригади “Сталеві леви” взяли в полон громадянина Узбекистану, який брав участь у бойових діях на боці російських військ.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.
12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.