Кремль вимагає пояснення заяви Ді Венса про те, що США мають важелі впливу на Росію
Джерело: Reuters
У Кремлі зреагували на інтерв’ю віцепрезидента США Джеймса Ді Венса, який заявив, що Штати мають важелі впливу – зокрема військові – на Росію.
В інтерв’ю WSJ Ді Венс заявив, що у випадку, якщо РФ не захоче укладати угоду про мир з Україною, у США є економічні та військові важелі тиску. Зокрема він припустив, що в Україні можуть розгорнути американські війська.
“Існують економічні важелі впливу, є, звісно, військові важелі впливу, які США можуть використати проти Путіна”.
Про те, якими можуть бути військові важелі впливу запитали речника Кремля Дмитра Пєскова на пресконференції. На це він відповів, що Росія хотіла б дізнатись більше про них.
“Це був новий елемент у позиції (США). Ми раніше не чули таких формулювань, вони раніше не озвучувались. Тому, звісно, у межах тих самих контактів, про які ми говорили, звісно, ми сподіваємось отримати якісь додаткові пояснення”, – сказав Пєсков.
- Під час брифінгу міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки російському лідеру Володимиру Путіну.
У сербському місті Крагуєваць відбувся масовий антиурядовий протест через обвал даху на залізничному вокзалі в Новому Саді в листопаді 2024 року, внаслідок якого загинуло 15 осіб.
Будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall в Україні, який було анонсовано рік тому, розпочне свою роботу в 2026 році. Про це повідомив генеральний директор німецької збройової компанії Армін Папперґер.
Державний секретар у закордонних справах Великої Британії Девід Леммі застеріг від повернення до нових Мінських угод, говорячи про можливі гарантії безпеки для України.
У суботу, 15 лютого, російські окупанти атакували з безпілотника автомобіль волонтерки, яка везла гуманітарну допомогу до Антонівського старостату.
Лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко виступив в ефірі американського телеканалу MSNBC.