Кремль змушує російських артистів демонструвати підтримку війни проти України – розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

За даними військової розвідки Сполученого Королівства, російська влада продовжує тиск на громадських і культурних діячів з метою продемонструвати підтримку війни проти України.

Аналітики нагадали, що нещодавно російський естрадний співак Філіп Кіркоров відвідав поранених солдатів на тимчасово окупованій території України та виступив із концертами.

Раніше артист був внесений Кремлем до “чорного списку” після публічного скандалу, пов’язаного з грудневою “майже голою” вечіркою в Москві.

Зокрема видання “Медуза” повідомило, що на початку лютого адміністрація президента розіслала російським концертним промоутерам оновлений “чорний список” із 50 артистів, фактично заборонивши їм виступати на території Росії. До цього списку потрапили публічні противники війни поряд з іншими, такими як Кіркоров, які викликали гнів Кремля з інших причин.

Як йдеться у зведенні, наслідки “майже голої” вечірки демонструють дедалі ширшу присутність війни у громадському житті.

“Кремль, швидше за все, навмисно розгорнув і використав скандал, прагнучи зобразити контраст між росіянами, які “патріотично” підтримують військові дії, і “гедоністичною прозахідною столичною елітою”. Одного з учасників було ув’язнено, оштрафовано за так званими законами про “ЛГБТ-пропаганду” та викликано у військкомат”, – йдеться в матеріалі.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.