Криза народжуваності в Європі: у яких країнах народжується найменше дітей?
Джерело: Euronews
Згідно з останніми даними, у 2022 році показники народжуваності в Європейському Союзі досягли найнижчого рівня з 1960 року.
У 1990 році в ЄС народилося 5,1 мільйона немовлят, а в 2022 році – 3,88 мільйона немовлят.
ЄС мав один із найнижчих у світі показників народжуваності, який визначається як кількість новонароджених на одну жінку.
У 2022 році коефіцієнт народжуваності суттєво коливався в ЄС від 1,79 до 1,08 за даними Євростату, статистичного управління ЄС. Середній показник по ЄС в цілому становив 1,46.
Найвищий рівень народжуваності спостерігається у Грузії (1,83), Молдові (1,81) та Франції (1,79).
Україна посідає друге місце за найнижчими показниками. На першому місці Мальта – 1,08, а друге Україна поділяє з Іспанією з показником 1,16.
Рівень народжуваності суттєво змінився в країнах ЄС за останні 20 років, зменшившись у 13 з 27 держав-членів ЄС між 2002 і 2022 роками.
- В Україні продовжує падати народжуваність. За перше півріччя 2024 року в Україні народилось 87 655 дітей — це на 9% менше, аніж за аналогічний період торік. Водночас зафіксовано 250 972 смертей.
- Україні необхідно повернути додому жінок, які були вимушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Росії, інакше вплив на економіку буде руйнівним. За словами співрозмовників Bloomberg, якщо 2,8 мільйона жінок-українок працездатного віку не повернуться, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту.
Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.
У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.
Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.
Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.
Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.