Кулеба обговорить продовольчу безпеку з африканськими лідерами
Джерело: Дмитро Кулеба/Twitter
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру. Зі своїм колегою Сімеоном Ангуе вони провели переговори стосовно двосторонніх проєктів у галузі торгівлі, охорони здоров’я та освіти.
Сторони також зосередили увагу на продовольчій безпеці в Африці. Глава МЗС наголосив, що Україна віддана зміцненню зв’язків з Африканським союзом.
17 липня Росія вийшла з критично важливої угоди щодо безпечного проходження експорту українського зерна.
Експерти та світові лідери попереджають, що вихід Росії з чорноморської зернової угоди може поставити під загрозу джерела продовольства для багатьох країн світу.
Візит Кулеби до Екваторіальної Гвінеї стане першим в історії дипломатичних відносин двох країн, зазначили у повідомленні МЗС України.
Очікується, що Кулеба “проведе переговори з керівництвом країни відносно розвитку двосторонніх відносин, збільшення обсягів торгівлі, забезпечення продовольчої безпеки в Африці та підтримки “Формули миру” президента Володимира Зеленського”.
Згідно з даними ООН, зрив зернової угоди загрожує підвищенням цін на продовольство для споживачів у всьому світі та призведе до голоду мільйонів осіб.
За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, до війни Україна була п’ятим за величиною експортером пшениці у світі, на неї припадало 10% експорту.
Україна входить до трійки найбільших світових експортерів ячменю, кукурудзи та ріпакової олії, повідомляє Gro Intelligence. За даними ООН, країна також є найбільшим експортером соняшникової олії, на яку припадає 46% світового експорту.
Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.
- З ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з Путіним, під час якої сторони обговорили можливі шляхи врегулювання “Чорноморської зернової ініціативи”.
- Литва дотримується чіткої позиції, що послаблення санкцій проти диктаторів є неправильним.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.