Кулеба обговорить продовольчу безпеку з африканськими лідерами

Джерело: Дмитро Кулеба/Twitter

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру. Зі своїм колегою Сімеоном Ангуе вони провели переговори стосовно двосторонніх проєктів у галузі торгівлі, охорони здоров’я та освіти.

Сторони також зосередили увагу на продовольчій безпеці в Африці. Глава МЗС наголосив, що Україна віддана зміцненню зв’язків з Африканським союзом.

17 липня Росія вийшла з критично важливої ​​угоди щодо безпечного проходження експорту українського зерна.

Експерти та світові лідери попереджають, що вихід Росії з чорноморської зернової угоди може поставити під загрозу джерела продовольства для багатьох країн світу.

Візит Кулеби до Екваторіальної Гвінеї стане першим в історії дипломатичних відносин двох країн, зазначили у повідомленні МЗС України.

Очікується, що Кулеба “проведе переговори з керівництвом країни відносно розвитку двосторонніх відносин, збільшення обсягів торгівлі, забезпечення продовольчої безпеки в Африці та підтримки “Формули миру” президента Володимира Зеленського”.

Згідно з даними ООН, зрив зернової угоди загрожує підвищенням цін на продовольство для споживачів у всьому світі та призведе до голоду мільйонів осіб.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, до війни Україна була п’ятим за величиною експортером пшениці у світі, на неї припадало 10% експорту.

Україна входить до трійки найбільших світових експортерів ячменю, кукурудзи та ріпакової олії, повідомляє Gro Intelligence. За даними ООН, країна також є найбільшим експортером соняшникової олії, на яку припадає 46% світового експорту.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.

У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок обстрілу центру міста керованими авіабомбами зросла. Станом на зараз відомо про 42 поранених.