Культурні сили з’явилися на червоній доріжці Каннського фестивалю

Джерело: Букви

Всесвітньо відомий вокаліст гурту U2 Боно подякував Збройним силам України за захист Європи та пройшовся по червоній доріжці Каннського кінофестивалю у супроводі військовослужбовців Культурних сил.

Каннський фестиваль ще ніколи не бачив такого: увечері 16 травня зал влаштував семихвилинну овацію вокалісту гурту U2 Боно після прем’єри його біографічного документального фільму “Історії примирення” (Stories of Surrender). Сам Боно використав цей момент свого тріумфу для того, щоб звернути увагу Європи на Україну та ЗСУ.

“Я хочу подякувати вам, бо ви захищаєте нашу свободу. Дякую! Дякую! Слава Україні!” – сказав Боно.

Він наголосив на необхідності підтримати Україну заявивши, що вона звільняє Європу від фашизму.

Фото: Оксана Підлісна

На червоній доріжці в Каннах Боно з’явився разом із Шоном Пенном, Миколаєм Сєргою та резидентами Культурних сил.

У команді Культурних сил на Каннському фестивалі, окрім очільника Культурних сил капітана ЗСУ Миколая Сєрги взяли участь:

  • Тарас Столяр, бандурист Культурних сил та оператор БПЛА, який брав участь в боях на Харківщині та Донбасі
  • Юрій Іваськевич, оперний співак та боєць ТРО, який в боях на Запорізьком фронті втратив ногу
  • Ольга Рукавішнікова, скрипалька, диригентка, розвідниця, в боях отримала п’ять поранень, а в травні 2023 року в одному з боїв втратила око. Після реабілітації вона приєдналася до Культурного сил та виступає на фронті для бійців.
  • Валерій Широков, навідник мінометного розрахунку в ТРО із бойовим досвідом та прес-аташе Культурних сил
  • Артем Познанський, солдат 59-ї ОШБР та оператор Культурних сил.

Делегація українських військових з Культурних сил залучена до низки подій на Каннському фестивалі. Це є важливим актом культурної дипломатії на тлі адвокації інтересів України та залучення до підтримки України впливових людей з усього світу.

Каннський фестиваль – особливо важлива  для нас платформа саме тому що він від початку був не ярмарком зірок чи кіноринком. Він був задуманий як акт спротиву тоталітаризму, голос незалежних митців, яких намагалися змусити мовчати. Саме тому Канни – не просто один з майданчиків для привернення уваги до України – це місце, де живе дух Європи, що обрала свободу.

Про Культурні сили:

Культурні сили – платформа співпраці військових, митців, громадських діячів, бізнесу та міжнародних партнерів для вирішення актуальних викликів за допомогою культури. Платформа розвиває воїнську культуру, посилює морально-психологічну підтримку військових і родин загиблих, впроваджує культурну дипломатію та чинить інформаційний спротив через інструменти культури. До платформи входять проєкти: “Культурний десант”, “Книга на фронт”, “Фронтова студія”, “Оркестр 59” та інші.

  • Платформа Культурні сили представила музичний альбом до Дня Піхоти. У ньому зібрані пісні, написані діючими військовослужбовцями Сил оборони, які віддають шану піхотинцям. Альбом виходить як складова частина кампанії “Україна стоїть, бо стоїть піхота”, ініційованої платформою Культурні сили і командуванням Сухопутних військ ЗСУ.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.