«Куля пройшла в кількох см від серця»: історія реабілітації військового з Миколаївщини
Джерело: МОЗ України
Український військовий Ігор Білоконенко розповів, як відбувається його реабілітація після того, як ворожа куля пройшла в кількох сантиметрах від його серця і зупинилася в хребті.
Чоловік воював ще з 2014 року, а після повномасштабного вторгнення Росії в Україну вирішив піти добровольцем до лав ЗСУ. Ігор має двох донечок, тому рішення захищати своїх дітей та рідну землю було ухвалено миттєво.
Однак влітку 2022 чоловік отримав важке поранення внаслідок прицільного обстрілу ворогом. Тоді уламок пройшов між пластинами бронежилета, пробив легеню та застряг у хребті. Ігор вважає себе щасливцем, адже його серце вціліло.
До лікарні боєць потрапив повністю нерухомим. Згодом йому довелося з самого початку вчитися таким простим речам, як сидіти.
Військовий зізнається, що як би дивно не звучало, але першою мотивацією рухатися попри біль стала згубна звичка курити. Саме через неї він доволі швидко навчився пересідати з лікарняного ліжка на крісло колісне.
Далі на Ігоря чекав ще понад рік відновлення та кропітка робота разом з мультидисциплінарною реабілітаційною командою.
Він дуже тішився, коли реабілітація почала приносити перші результати. Найбільше запам’ятав відчуття, як на нозі запрацював перший м’яз.
Фактично Ігорю довелося навчитися ходити заново. Тепер мрії в українського захисника куди амбітніші: сісти за кермо велосипеда. І чоловік прикладає надзусилля, щоб втілити це в життя.
За освітою Ігор — механік, більшість часу викладав в автошколі. Тому після реабілітації, певен, що все ж зможе повернутися до викладацької справи.
Ігор вважає, що попри тривале лікування йому надзвичайно пощастило, адже уламок пройшов у кількох сантиметрах від серця. Наслідки могли бути фатальними.
Військовий розповів, що у 2014 році пережив так багато болю, що повномасштабна війна його геть не злякала. Він був готовий до цього морально і фізично.
Розповідає, що “за течією плисти” не звик, адже любить вирішувати складні завдання і розраховувати, в першу чергу, на себе.
Ігор згадує, що на фронті його надзвичайно вразила відповідальність та рішучість побратимів. Адже за його словами, кожен з них, попри всі обставини, попри неймовірну втому та біль, брав і виконував свою роботу. Військовий переконаний, що саме такі незламні люди щодня наближають перемогу України.
- Український прикордонник Віктор з позивним “Отшел”, який віддав службі в армії 27 років, після повномасштабного вторгнення РФ знову взяв до рук зброю й став на захист України.
- Український військовий Андрій Марчук після ампутації ноги та протезування планує повернутися на службу в Збройні сили України.
- Українському військовому нарощують 17 сантиметрів кістки для того, щоб зберегти ногу після того, як він отримав осколкове поранення під час боїв на Донеччині.
Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити під вартою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова. Його звинувачують у самовільному залишенні військової частини (СЗЧ).
Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 року команда Петра Порошенка спрямувала на допомогу ЗСУ понад 6 мільярдів 247 мільйонів гривень.
Національна поліція України повідомила про підозру депутату Миколаївської міської ради, який, за версією слідства, привласнив експортну сою на суму понад 23 мільйони гривень. Він стверджував, що зерно знищили російські обстріли.
Мешканця Дніпра засудили до 15 років тюремного ув’язнення за державну зраду.
19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Фракція “Європейська Солідарність” розкритикувала його.