Курка чи яйце: науковці оприлюднили нову гіпотезу
Джерело: successaffair
Протягом багатьох років тривала дискусія: що з’явилося раніше – курка чи яйце? Науковці спершу схилялися до відповіді “яйце”, однак, дослідження 2010 року запропонувало інший погляд.
Вчені з Університету Шеффілда та Університету Ворика виявили, що білок овоклейдин-17 (OC-17), необхідний для формування яєчної шкаралупи, присутній лише в яєчниках курки. Це дозволило припустити, що без курки яйце просто не могло з’явитися.
Переглянути цей допис в Instagram
Проте еволюційна наука додає дещо інший аспект. Згідно з теорією еволюції, перша справжня курка вилупилася з яйця, знесеного її предком – так званою “протокуркою”, котра була майже ідентична сучасним курям, однак, все відрізнялася генетично.
Так, протокурка знесла яйце, запліднене протопівнем. Саме в тому яйці вперше сформувався ембріон, який мав унікальні генетичні зміни, достатні для створення першої справжньої курки.
Отже, з погляду сучасної біології, яйце як явище існувало задовго до курки. Тому, якщо говорити про глобальну еволюцію, яйце все ж з’явилося першим.
Попри отриману відповідь, питання залишається відкритим. Разом з тим, науковий консенсус наразі визначив: першою була мутація в яйці, котра дала початок сучасній курці.
- Вчені перевели стрілки годинника Судного дня на одну секунду вперед, тепер він показує 89 секунд до катастрофи.
- Дослідники з Японії за допомогою супутникових даних виявили, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі у 2024 році відзначилася найбільшим зростанням порівняно з попереднім роком за всю історію спостережень.
- Протягом століть шоколад вважався не лише смачним, а й корисним для здоров’я, зокрема для серця. Сьогодні науковці продовжують вивчати вплив шоколаду на серце, але результати досліджень залишаються неоднозначними.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 липня. Від початку доби на фронті відбулося 115 бойових зіткнень.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що країна готує позов до міжнародного суду проти Росії через катастрофу літака Embraer E190 авіакомпанії Azerbaijan Airlines (AZAL), який 25 грудня 2024 року виконував рейс 8243 із Баку до Грозного.
Система протиповітряної оборони Patriot, яку Німеччина планує оплатити для передачі Україні, зараз проходить доопрацювання і буде готовою не раніше ніж через 6–8 місяців.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що секретар РНБО Рустем Умєров запропонував Росії провести новий раунд переговорів наступного тижня.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв відповів на запитання українського журналіста Дмитра Гордона, який попросив дати пораду Україні щодо окупованих територій. Алієв наголосив, що Україна ніколи не повинна миритися з окупацією, як це було і з Азербайджаном.