Квантові батареї нового покоління: фізики створили унікальне джерело енергії

Джерело: Phys 

Дослідники з Гданського університету у Польщі та Університету в Калгарі (Канада) створили новітні квантові батареї, котрі працюють значно довше та ефективніше за всі попередні аналоги енергетичних джерел.

Така конструкція нових акумуляторів дала змогу в рази підвищити ефективність зберігання енергії, а також ефективно використовувати їх на практиці.

Квантові батареї

Під час розробки винахідники застосували принцип невзаємної оптимізації динаміки зарядки. Відомо, що у фізиці невзаємність виникає, коли реакція системи змінюється залежно від напрямку, в якому хвилі або сигнали поширюються всередині неї.

Невзаємність зазвичай використовується під час розроблення нових квантових технологій, наприклад, для забезпечення потоку сигналів у певному напрямку і придушення шумів.

Головною метою канадських та польських вчених було створення насамперед прямого потоку енергії від квантового зарядного пристрою, аби у такий спосіб зменшити зворотній витік.

Цей підхід значно збільшує запасену енергію, навіть у режимах надзатухаючої взаємодії, і його легко реалізувати з використанням поточних квантових схем у фотоніці та надпровідних системах, пояснили дослідники.

  • Нагадаємо, 23-річний винахідник з України Валентин Фречка став фіналістом конкурсу Премії для молодих винахідників за свою технологію перероблення опалого листя на екопапір.
  • Всесвітній фонд дикої природи визначає целюлозно-паперову промисловість як один з найбільш промислових секторів у світі, який має значний вплив на ліси нашої планети.  Цей сектор використовує 13%-15% загального обсягу деревини та 33%-40% усієї промислової деревини, яка продається у світі.

 

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”. 

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.