Китай і Казахстан запустили залізницю для перевезень до Європи в обхід Росії

Джерело: пресслужба Казахстанських залізниць

Казахстан спільно з Китаєм відкрили новий залізничний маршрут, що дозволить перевозити вантажі до Європи без транзиту через Росію.

Маршрут, розроблений у співпраці з китайською China Railway Container Transport (CRCT), пролягає через територію Туркменістану, Казахстану, Ірану та Туреччини, а звідти — до країн Європи.

Перший потяг вирушив із китайського Ченду до польського міста Лодзь. Очікуваний час у дорозі становить 40 днів. У повідомленні наголошують, що новий шлях сприятиме безперебійній логістиці та зміцненню торговельних зв’язків між країнами.

Крім того, Китай розвиває ще два альтернативні маршрути в обхід Росії. Перший — Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут (ТМТМ), який включає Казахстан, Каспійське море, Азербайджан і Грузію. Другий — залізниця через Киргизстан і Узбекистан до Каспійського моря, звідки вантажі доставлятимуться до Європи через Туреччину.

Вартість цього проєкту оцінюється у $8 млрд, а його реалізацією займається China Railway International.

Раніше китайські вантажі прямували до Європи через Казахстан, Росію та Білорусь. Проте через війну РФ проти України багато компаній відмовилися від транзиту територією РФ.

Китай прагне альтернативних шляхів виходу на західні ринки, адже маршрут через Росію більше не є безпечним, — зазначає експерт Jamestown Foundation Давід Канкаріні.

Росія, за словами аналітиків, “не у захваті”, однак, не може відкрито виступити проти цього проєкту, щоб не загострювати відносини з Китаєм.

Раніше стало відомо, що Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.

Окрім того, значення Росії як транзитного коридору для товарообігу між Китаєм і Європою може зменшитися після модернізації турецької залізничної мережі. Туреччина вже отримала вигоду від ізоляції Росії в секторі авіаперевезень, нині ж Китай та європейські країни прагнуть збільшити наземні постачання через її територію.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.