Китай і США створили нові робочі групи для тіснішої комунікації в економічній та фінансовій сферах

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів КНР

У межах політики нормалізації двосторонніх відносин Китай та США створили дві робочі групи, зокрема економічну та фінансову, для забезпечення тіснішої комунікації між фінансово-економічними блоками їхніх урядів.

Як розповіли у відомстві, новоутворені органи міжурядової взаємодії покликані виконувати домовленості двох сторін, досягнуті під час липневого візиту до Пекіна міністерки фінансів США Джанет Єллен.

Зазначено, що економічна робоча група буде діяти під головуванням заступників міністрів фінансів Китаю і Сполучених Штатів, а співголовами фінансової стануть заступники глави Народного банку Китаю та Мінфіну США.

Очікується, що обидві робочі групи проводитимуть регулярні й позачергові зустрічі для посилення комунікації та обміну інформацією з економічних і фінансових питань.

При цьому, як зауважили в Мінфіні, основним завданням таких робочих груп буде надання сторонами одна одній пояснень окремих рішень і кроків, що викликають занепокоєння і можуть трактуватись як направлені на завдання шкоди.

Зокрема, це стосується рішень адміністрації США щодо обмеження інвестицій та передачі передових технологій Китаю.

Планується, що завдяки тісній комунікації КНР та США зможуть дійти порозуміння й уникнути конфліктів у фінансово-економічній сфері.

  • Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.

У передріздвяні та новорічні дні Національний банк випустив пам’ятну монету “Новорічна іграшка”, виготовлену зі срібла. Номінал монети ‒ 10 гривень.

Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.

Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією