Китай наживається на російському вторгненні в Україну – NYT

Джерело: The New York Times

Китай активно наживається на російському вторгненні в Україну, продаючи до РФ майже все, що потрібно в сучасній економіці, адже Росія більше не в змозі імпортувати це із Заходу.

“Китайський експорт до сусіда настільки сильний, що цього літа китайські будівельники побудували склади та 20-поверхові офісні вежі на кордоні”, – йдеться в матеріалі.

За даними видання, найбільшу вигоду від активізації торгівлі з Росією отримали китайські виробники автомобілів. Після того як з російського ринку вийшли Mercedes-Benz, BMW та інші західні виробники, їм на зміну прийшли китайські бренди. Зараз потоком в Росію йдуть і вантажівки для бізнесу, і легкові автівки для населення.

“Ніколи раніше ми не бачили, щоб автовиробники з однієї країни так швидко з’їдали таку велику частку ринку”, — прокоментував автомобільний консультант по Азії Майкл Данн.

США, своєю чергою, рішуче застерегли Китай від відправки озброєнь до Росії, але поки ніхто не навів вагомих доказів того, що китайці це роблять. Однак певне цивільне обладнання, яке Китай продає Росії, таке як безпілотники та вантажівки, також використовується у військових цілях.

Антиросійські санкції стали подарунком також і для будівельної галузі Китаю, яка переживає жорстку кризу після карантину, спричиненого COVID-19. Уздовж кордону розширюється та будується торговельна інфраструктура. Влітку в прикордонних містах Китаю будівництво велося швидкими темпами і призупинилося лише через холодну зиму.

Окрім того, зводяться нові трубопроводи, потрібні для одного з найважливіших товарів, якими торгують дві країни – енергоносіїв.

“Дешева російська енергія в обхід санкцій, накладених Заходом, допомогла китайським заводам конкурувати на світових ринках, навіть якщо їхні виробничі конкуренти в інших місцях, зокрема в Німеччині, мали справу з різким підвищенням цін на енергію протягом більшої частини останніх двох років”, – мовиться у статті.

За словами співрозмовників, Росія нарощує постачання природного газу через свій трубопровід “Сила Сибіру” до Китаю та веде переговори про будівництво другого, який транспортував би газ із родовищ, які раніше обслуговували Європу.

Водночас Китай і Росія домовилися про будівництво третього, меншого трубопроводу, який транспортуватиме газ із східної частини Росії до північно-східного Китаю.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.