Китай обмежує експорт графіту через ескалацію глобальної технологічної війни – CNN
Джерело: CNN
Міністерство торгівлі та Головне митне управління Китаю в п’ятницю, 20 жовтня, оприлюднили плани щодо обмеження експорту графіту — мінералу, який має вирішальне значення для виробництва акумуляторів для електромобілів (EV) — з міркувань національної безпеки.
Оголошення було зроблено лише через кілька днів після того, як Сполучені Штати ввели додаткові обмеження на типи напівпровідників, які американські компанії можуть продавати китайським компаніям.
Китай, який домінує у світовому виробництві та переробці графіту, заявив, що з грудня будуть потрібні дозволи на експорт для синтетичного графітового матеріалу, а також для природного лускатого графіту.
За даними Геологічної служби США, ринок графіту, який використовується в батареях, зріс на 250% у всьому світі з 2018 року. Минулого року Китай був провідним світовим виробником графіту, на частку якого припадало приблизно 65% світового виробництва.
Окрім електромобілів, графіт широко використовується в напівпровідниковій, аерокосмічній, хімічній та сталеливарній промисловості.
Іван Лам, старший аналітик Counterpoint Research, сказав, що Китай раніше запроваджував тимчасовий контроль над експортом графіту, що мало вплинуло на промисловість, додавши, що нові правила не є “повною забороною”.
“Ми вважаємо, що середня ціна на графіт продовжить зростати в майбутньому через дисбаланс попиту та пропозиції, включно з Росією, яка була одним з основних постачальників графіту до російсько-української війни”, — сказав він.
Китай має величезний контроль над світовим ланцюгом постачання найважливіших мінералів, необхідних для виробництва акумуляторів для електромобілів. За даними Міністерства енергетики США, він очищає 60% світового літію та 80% кобальту.
- Наступного року у Кіровоградській області, на території Петрівської громади, розпочнеться будівництво заводу з виробництва графітового концентрату.
Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.
Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.
США скасували нагороду в 10 мільйонів доларів за Ахмеда аль-Шараа, лідера “Хайят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) – угруповання, яке повалило режим Башара Асада.
21 грудня президент України Володимир Зеленський провів маштабні кадрові перестановки в міністерстві закордонних справ, а також звільнив низку послів.
Днями видання The Economist опублікувало матеріал про декомунізацію і дерусифікацію в Одесі. Однак, автор висвітлив ситуацію однобоко і повторював російські наративи.