Китай планує відправити на зворотній бік Місяця летючого робота для пошуку води
Джерело: CNN
Китай планує відправити летючого робота на зворотний бік Місяця в рамках місії “Чан’е-7”, яка відбудеться у 2026 році. Метою цієї місії є пошук замерзлої води в кратерах на південному полюсі Місяця, де, за припущеннями вчених, може бути лід.
Летючий робот може згинати ноги та приземлятися подібно до того, як людина стрибає з висоти. Хоча в повідомленнях не уточнювалося, скільки в нього ніг.
Очікується, що апарат здійснить щонайменше три стрибки з освітлених сонцем ділянок до темних кратерів, де температура може опускатися до – 250 градусів за Фаренгейтом (близько – 157 градусів за Цельсієм). Робот аналізуватиме ці райони, щоб визначити наявність і розподіл льоду.
Хоч відкриття води на Місяці не нове, оскільки вчені вже виявили її у зразках місячного ґрунту, китайські дослідження зосереджуються на лід, що зберігається у темних і холодних кратерах південного полюса. Це може стати важливим кроком до створення постійної бази на Місяці, де вода стане необхідним ресурсом для підтримки життя астронавтів.
Пошук води на Місяці може допомогти знизити вартість космічних місій у майбутньому, оскільки можна буде не доставляти її з Землі, що є дуже дорогим процесом. Однак експерти попереджають, що навіть якщо воду знайдуть, її хімічна форма та кількість залишаються невідомими, і ще доведеться провести багато досліджень, перш ніж можна буде повноцінно використовувати її.
- Японські дослідники запустили у космос перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини у космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.