Китай розкритикував візит віцепрезидента Тайваню до США: погрожує «рішучими заходами»
Джерело: Reuters
13 серпня Китай засудив короткий візит до США віцепрезидента Тайваню Вільяма Лая, назвавши його “порушником спокою”. Пекін пригрозив, що зробить рішучі кроки для захисту свого суверенітету, що викликало дорікання із боку Тайбея.
Лай, головний претендент на пост президента Тайваню на січневих виборах, прибув до Нью-Йорка пізно ввечері 12 серпня, що було офіційно оголошено транзитною зупинкою на шляху до Парагваю.
Китай, який вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією, неодноразово засуджував цю поїздку.
Сполучені Штати, як і більшість країн, не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем, але є його найважливішим міжнародним спонсором і постачальником озброєння, оскільки зобов’язані забезпечити острів засобами для самооборони.
Вашингтон дотримується тонкої межі, дозволяючи тайванським офіційним особам такі зупинки, телеграфуючи про підтримку Тайваню, водночас не викликаючи зайвого гніву Китаю.
У МЗС Китаю заявили, що виступають проти будь-якої форми візиту до США “сепаратистів незалежності Тайваню”. Тоді як віцепрезидента Тайваню у відомстві назвали “порушником спокою”.
Китай уважно стежить за розвитком подій і вживатиме рішучих і енергійних заходів для захисту національного суверенітету й територіальної цілісності, — мовиться у заяві.
Китай особливо вороже ставиться Лая, котрий раніше називав себе “практичним борцем за незалежність Тайваню”, хоча під час передвиборної кампанії він неодноразово заявляв, що не прагне змінити статус-кво і що тільки тайванці можуть вирішувати своє майбутнє.
- Міністр оборони Тайваню Чіу Куо Чен заявив, що хоче придбати у Сполучених Штатів передові ракетні системи NASAMS.
- США планують викупити списані ракети у Тайваню і нададуть їх Україні в межах пакета військової допомоги.
- На саміті НАТО обговорення Китаю і Тайваню поступилося проблемам України – CNN.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.