Китай розкритикував візит віцепрезидента Тайваню до США: погрожує «рішучими заходами»

Джерело: Reuters

13 серпня Китай засудив короткий візит до США віцепрезидента Тайваню Вільяма Лая, назвавши його “порушником спокою”. Пекін пригрозив, що зробить рішучі кроки для захисту свого суверенітету, що викликало дорікання із боку Тайбея.

Лай, головний претендент на пост президента Тайваню на січневих виборах, прибув до Нью-Йорка пізно ввечері 12 серпня, що було офіційно оголошено транзитною зупинкою на шляху до Парагваю.

Китай, який вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією, неодноразово засуджував цю поїздку.

Сполучені Штати, як і більшість країн, не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем, але є його найважливішим міжнародним спонсором і постачальником озброєння, оскільки зобов’язані забезпечити острів засобами для самооборони.

Вашингтон дотримується тонкої межі, дозволяючи тайванським офіційним особам такі зупинки, телеграфуючи про підтримку Тайваню, водночас не викликаючи зайвого гніву Китаю.

У МЗС Китаю заявили, що виступають проти будь-якої форми візиту до США “сепаратистів незалежності Тайваню”. Тоді як віцепрезидента Тайваню у відомстві назвали “порушником спокою”.

Китай уважно стежить за розвитком подій і вживатиме рішучих і енергійних заходів для захисту національного суверенітету й територіальної цілісності, — мовиться у заяві.

Китай особливо вороже ставиться Лая, котрий раніше називав себе “практичним борцем за незалежність Тайваню”, хоча під час передвиборної кампанії він неодноразово заявляв, що не прагне змінити статус-кво і що тільки тайванці можуть вирішувати своє майбутнє.

15 січня під час ранкової масованої ракетної атаки російські окупанти вразили два об’єкти критичної інфраструктури у Львівській області.

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала до суду на мільярдера та винахідника Ілона Маска. Його підозрюють у неналежному повідомлені даних про володіння платформою X.

У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти почали створювати у місті кадетські класи.

Компанія Meta повідомила, що звільнить близько 5% своїх працівників, які “найменш ефективні”. Замінити їх планують до кінця року.