Китай розкритикував візит віцепрезидента Тайваню до США: погрожує «рішучими заходами»
Джерело: Reuters
13 серпня Китай засудив короткий візит до США віцепрезидента Тайваню Вільяма Лая, назвавши його “порушником спокою”. Пекін пригрозив, що зробить рішучі кроки для захисту свого суверенітету, що викликало дорікання із боку Тайбея.
Лай, головний претендент на пост президента Тайваню на січневих виборах, прибув до Нью-Йорка пізно ввечері 12 серпня, що було офіційно оголошено транзитною зупинкою на шляху до Парагваю.
Китай, який вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією, неодноразово засуджував цю поїздку.
Сполучені Штати, як і більшість країн, не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем, але є його найважливішим міжнародним спонсором і постачальником озброєння, оскільки зобов’язані забезпечити острів засобами для самооборони.
Вашингтон дотримується тонкої межі, дозволяючи тайванським офіційним особам такі зупинки, телеграфуючи про підтримку Тайваню, водночас не викликаючи зайвого гніву Китаю.
У МЗС Китаю заявили, що виступають проти будь-якої форми візиту до США “сепаратистів незалежності Тайваню”. Тоді як віцепрезидента Тайваню у відомстві назвали “порушником спокою”.
Китай уважно стежить за розвитком подій і вживатиме рішучих і енергійних заходів для захисту національного суверенітету й територіальної цілісності, — мовиться у заяві.
Китай особливо вороже ставиться Лая, котрий раніше називав себе “практичним борцем за незалежність Тайваню”, хоча під час передвиборної кампанії він неодноразово заявляв, що не прагне змінити статус-кво і що тільки тайванці можуть вирішувати своє майбутнє.
- Міністр оборони Тайваню Чіу Куо Чен заявив, що хоче придбати у Сполучених Штатів передові ракетні системи NASAMS.
- США планують викупити списані ракети у Тайваню і нададуть їх Україні в межах пакета військової допомоги.
- На саміті НАТО обговорення Китаю і Тайваню поступилося проблемам України – CNN.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.