Китай та Росія проведуть спільні військові навчання  

Джерело: AP

9 вересня міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією вже цього місяця, підтверджуючи “безмежне партнерство” двох країн.

Кораблі та військова авіація Військово-морського флоту РФ візьмуть участь у військових маневрах, котрі планує організувати Китай.

Військові маневри за участю ВМС і ВПС РФ і Китаю відбудуться у вересні в Охотському і Японському морях. Китайські ЗМІ не розголошують подробиць про дату і точне місце проведення навчань.

Мета навчань, за заявою оборонного відомства – зміцнення стратегічної співпраці та посилення готовності спільно протидіяти загрозам безпеці.

Схожі навчання вже відбулися в Японському морі з 20 по 23 липня 2023 року. Тоді як у липні 2024 року РФ і КНР провели аналогічні маневри поблизу міста Чжаньцзян, що на півдні Китаю, на півострові Лейчжоу в провінції Гуандун. Тоді лідери НАТО застерегли Пекін від підтримки військової діяльності РФ.

Як зазначає кореспондент Польського радіо Томаш Саєвич, цей крок становить черговий етап плану зміцнення військової співпраці між Пекіном і Москвою, про який нещодавно заявили лідери обох країн.

  • Китай надає Росії розвідувальні дані зі своїх супутників, які використовуються росіянами у повномасштабній війні проти України.
  • Керівник стратегічного огляду оборонного потенціалу Великої Британії Джордж Робертсон заявив, що Китай та РФ становлять “смертельну” загрозу для Сполученого Королівства та блоку НАТО загалом.
  • Глава італійського уряду Джорджія Мелоні вважає, що Китай та Індія могли б допомогти у завершенні російсько-української війни.

Станом на ранок 17 вересня в Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні п’ять носіїв крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 36 ракет.

Минулої доби, 16 вересня, російські війська обстріляли низку населених пунктів Херсонської області. Є жертви.

Протягом минулої доби, 16 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 157 бойових зіткнень.

Державний департамент США висловив стурбованість розширенням воєнної співпраці між Північною Кореєю та Росією, повідомив речник Держдепартаменту США Метью Міллер.

16 вересня Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вітає переговори про використання Україною ракет великої дальності для ударів по території Росії, однак, зауважив, що будь-яке рішення з цього питання повинні приймати окремі союзники.