Китай таємно передає РФ спорядження для оснащення армії – Politico

Джерело: Politico

Попри заклики до миру, Китай наближається до “червоної лінії”, постачаючи Росії достатньо нелетального, але корисного у військовому розумінні обладнання. Захисного спорядження було б достатньо, щоб спорядити багатьох солдатів, мобілізованих Росією після повномасштабного вторгнення.

Крім того, Пекін постачає безпілотники, які можна використовувати для наведення артилерійського вогню, прилади нічного бачення та тепловізори.

Ці постачання вказують на лазівку “розміром з Китай” у спробах Заходу перешкодити військовій машині Путіна.

Цього року РФ імпортувала з Китаю дронів на понад 100 млн доларів — у 30 разів більше, ніж Україна. А китайський експорт кераміки, компонента, що використовується в бронежилетах, зріс на 69% до Росії до понад 225 млн доларів, тоді як впав на 61% до України лише до 5 млн доларів, свідчать дані китайської та української митниці.

Китай заявляє про свій нейтралітет у війні, одначе так і не засудив повномасштабну агресію Росії та не приєднався до міжнародних санкцій.

Очевидно, що Китай, який заявляє, що є нейтральним діячем, насправді підтримує позиції Росії у війні, – зазначила аналітикиня берлінського інституту Mercator Хельга Легарда.

Згідно з нещодавнім аналізом Інституту KSE, РФ повністю усвідомлює лазівку КНР та використовує її для купівлі західних технологій. Так, понад 60% критично важливих компонентів російської зброї, знайденої на полі бою, походять від американських компаній.

Це питання порушив держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Пекіна минулого місяця — першого візиту головного дипломата Вашингтона за п’ять років. Він зазначив журналістам, що Китай запевнив, що “не надає і не буде надавати озброєння Росії для використання в Україні”. Блінкен, однак, висловив “стурбованість”, що китайські фірми можуть надавати технології, які Росія використовуватиме для просування своєї агресії проти України.

І ми попросили китайський уряд бути дуже пильним щодо цього.

Франція також стурбована тим, що Китай постачає в Росію обладнання подвійного призначення.

Є ознаки того, що вони роблять те, чого ми не хотіли б, — зауважив Емманюель Бонн, старший дипломатичний радник президента Емманюеля Макрона, на нещодавньому Форумі з безпеки в Аспені.

Проте, зауважує Politico, Захід мало що може зробити, аби змусити Пекін зупинити надходження товарів подвійного призначення до Росії. Лише Сполучені Штати мали б реальну владу накласти повну заборону на транзакції, деноміновані в доларах, як це зробив Вашингтон, коли запровадив санкції проти Ірану через його секретну ядерну програму.

Варто нагадати, один із високопосадовців США раніше повідомив, що РФ все успішніше ухиляється від західних санкцій щодо електроніки. Зокрема на початку цього року Росія змогла реімпортувати певні ключові категорії електроніки приблизно на довоєнному рівні.

Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.