Китай закликав уряд Великої Британії «виправити помилки» щодо санкцій проти РФ
Джерело: Sky News
Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.
Коментуючи нові санкції Великої Британії, посольство заявило, що “рішуче виступає проти дій британської сторони”, звинувативши їх в порушенні міжнародного права.
“Будь-які дії, які завдають шкоди інтересам Китаю, зустрінуть жорстку відповідь”, – заявили в посольстві.
Сьогодні, 6 грудня, в міністерстві закордонних справ Великої Британії оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.
Нові санкції забороняють британським фірмам мати справу з підприємствами та окремими особами у таких країнах, як Білорусь, Китай, Сербія, Туреччина, ОАЕ, Узбекистан та інші.
Але китайське посольство розкритикувало це рішення, заявивши, що Китай “зберіг об’єктивну, справедливу позицію щодо українського питання”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон сьогодні, 6 грудня, здійснить перший на цій посаді візит до Вашингтона (США), щоб обговорити подальшу підтримку України.
- 13 листопада Велика Британія передала Збройним силам України новий пакет допомоги на зимовий період.
- США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб вони посилили нагляд за суднами під їхніми прапорами та гарантували, що вони не транспортують російську нафту, продану вище максимальної ціни.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.