США, ЄС і Велика Британія тиснуть на три країни через нафтові санкції проти Росії

Джерело: Reuters

США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб вони посилили нагляд за суднами під їхніми прапорами та гарантували, що вони не транспортують російську нафту, продану вище максимальної ціни.

Росії все частіше звертається до так званого “темного флоту” застарілих танкерів для транспортування нафти та уникнення обмеження. Цей флот транспортує нафту до країн, включаючи Китай та Індію, набагато далі, ніж традиційна клієнтська база Росії, і значно збільшує витрати на доставку.

За даними розвідки Lloyd’s List Intelligence та нафтових аналітиків, Панама, Республіка Маршаллові Острови та Ліберія дозволили деяким із цих кораблів взяти їхні прапори. Ця практика, відома як “перестрибування під прапор”, дозволяє деяким підставним компаніям, які були створені для торгівлі російською нафтою, плавати на кораблях під цими прапорами та ухилятися від санкцій.

Розвідка Lloyd’s List Intelligence заявила, що майже 40% з приблизно 535 танкерів “темного флоту” зареєстровані через компанії, які зареєстровані на Маршаллових островах.

У листах три країни попереджають про посилення обходу ліміту цін на російську нафту G7 і про високий рівень ризику, пов’язаного з суднами, які не надають західних страхових та інших послуг.

Ціль тиску полягає не в тому, щоб зменшити кількість суден, що перевозять російську нафту, а в тому, щоб посилити дотримання обмежень і зробити для Росії дорожчим транспортування нафти без використання західних транспортних служб.

Джерело додало, що Панама традиційно реагує на запити США щодо боротьби з незаконною діяльністю.

Група просить Ліберію та Маршаллові Острови підвищити обізнаність серед учасників торгівлі про те, що їхній прапор не повинен використовуватися для танкерів, які перевозять нафту за ціною вище обмеження.

Нагадаємо, що санкції проти російської нафти запровадили 5 грудня 2022 року. З цього дня країни Євросоюзу припинили закупівлю нафти з РФ, що постачається морем. Разом з тим, почала діяти гранична ціна, яка заборонила західним компаніям страхувати і перевозити російські барелі, куплені дорожче за $60.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.