Китайські дрони становлять 98% усіх імпортованих Україною цивільних БпЛА – Держмитслужба

Джерело: Держмитслужба

Україна у першому кварталі 2025 року імпортували більш як 127 тисяч цивільних дронів на $371 млн. Переважна більшість БпЛА ввезені з Китаю із застосуванням митних пільг.

За три місяці 2025 року в Україну імпортували 127,8 тис. цивільних безпілотних літальних апаратів, загальною вартістю 371,3 млн доларів США. За вартісним показником це на 103 млн доларів (або 39%) більше за аналогічний період 2024 року, — мовиться у повідомленні.

У пресслужбі додали, що для 98% від усіх імпортованих дронів були застосовані пільги зі сплати митних платежів.

Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай. Так, у першому кварталі 2025 року обсяг імпорту з цієї країни склав 125,7 тис. штук, що становить 98% від загальної кількості ввезених безпілотників.

Раніше стало відомо, що Міністерство оборони України розпочало ліцензоване виробництво сучасних FPV-дронів на базі одного із державних підприємств.

У межах пілотного проєкту, який розпочався в грудні минулого року під загальним керівництвом Головного управління оборонних інновацій Міністерства оборони України, держава отримала можливість виготовляти кодифіковані FPV-дрони. Згідно з тристоронньою угодою, приватний розробник надав ліцензію на виробництво безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на базі одного з державних підприємств,  що належать до сфери управління Міноборони.

  • Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
  • 31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
  • Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.

12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.

12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.

На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив про необхідність припинення транзиту російської нафти через територію України, зокрема нафтопроводом “Дружба”.

У Донецькій області затримали 50-річну працівницю місцевого закладу харчування, яка працювала на росіян та коригувала удари РФ по Силах оборони у прифронтових районах.