Китайські дрони становлять 98% усіх імпортованих Україною цивільних БпЛА – Держмитслужба
Джерело: Держмитслужба
Україна у першому кварталі 2025 року імпортували більш як 127 тисяч цивільних дронів на $371 млн. Переважна більшість БпЛА ввезені з Китаю із застосуванням митних пільг.
За три місяці 2025 року в Україну імпортували 127,8 тис. цивільних безпілотних літальних апаратів, загальною вартістю 371,3 млн доларів США. За вартісним показником це на 103 млн доларів (або 39%) більше за аналогічний період 2024 року, — мовиться у повідомленні.
У пресслужбі додали, що для 98% від усіх імпортованих дронів були застосовані пільги зі сплати митних платежів.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай. Так, у першому кварталі 2025 року обсяг імпорту з цієї країни склав 125,7 тис. штук, що становить 98% від загальної кількості ввезених безпілотників.
Раніше стало відомо, що Міністерство оборони України розпочало ліцензоване виробництво сучасних FPV-дронів на базі одного із державних підприємств.
У межах пілотного проєкту, який розпочався в грудні минулого року під загальним керівництвом Головного управління оборонних інновацій Міністерства оборони України, держава отримала можливість виготовляти кодифіковані FPV-дрони. Згідно з тристоронньою угодою, приватний розробник надав ліцензію на виробництво безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на базі одного з державних підприємств, що належать до сфери управління Міноборони.
- Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
- 31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
- Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.