Китайські компанії скуповують чипи Samsung через побоювання санкцій США — ЗМІ
Джерело: Reuters
Китайські технологічні гіганти, такі як Huawei і Baidu, а також стартапи, активно закуповують напівпровідники високосмугової пам’яті (HBM) від Samsung Electronics через побоювання можливих санкцій США на експорт мікросхем до Китаю.
З початку цього року компанії збільшили закупівлю напівпровідників із підтримкою штучного інтелекту (ШІ), допомагаючи Китаю отримувати близько 30% доходу Samsung від чіпів HBM у першій половині 2024 року. Підготовка до можливих санкцій відображає зусилля Китаю зберегти свої технологічні амбіції на тлі зростання напруженості в торгівлі зі США.
США планують оприлюднити новий пакет експортного контролю, що включатиме обмеження на постачання для китайської напівпровідникової промисловості. Джерела повідомили, що пакет, ймовірно, міститиме обмеження доступу до мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю.
Міністерство торгівлі США відмовилося коментувати, але зазначило, що постійно оцінює загрози і оновлює експортний контроль для захисту національної безпеки.
Мікросхеми HBM є ключовими компонентами для передових процесорів, таких як графічні процесори Nvidia, які використовуються для роботи з ШІ. Лише три основні виробники випускають HBM: SK Hynix, Samsung із Південної Кореї та американська Micron Technology.
Китайський попит здебільшого зосереджений на моделях HBM2E, які на два покоління відстають від найдосконалішої версії HBM3E. Глобальний бум штучного інтелекту призвів до обмеження поставок передової моделі HBM.
Зважаючи на недостатній розвиток внутрішніх технологій, Китай звертається до Samsung, оскільки інші виробники повністю заброньовані американськими компаніями штучного інтелекту. Однак важко оцінити обсяг або вартість накопичених чіпів HBM у Китаї.
Китайські фірми, такі як Huawei, використовують напівпровідники Samsung HBM2E для створення передових чіпів Ascend AI. Samsung і SK Hynix відмовилися від коментарів, а Micron, Baidu, Huawei, Tencent і Haawking не відповіли на запити про коментарі.
Обмеження на продажі HBM у Китаї можуть сильніше вплинути на Samsung, ніж на її конкурентів, які менше залежать від китайського ринку. Micron уже утримується від продажу своїх HBM у Китаї з минулого року, тоді як SK Hynix зосереджена на виробництві передових чіпів HBM, таких як HBM3E.
- Уряд Індії розпочав великий проєкт, вартість якого оцінюється приблизно в 15 мільярдів доларів. Він полягає у будівництві трьох заводів для виробництва напівпровідникових інтегральних мікросхем, оголосив прем’єр-міністр Нарендра Моді під час онлайн-церемонії закладання фундаменту нових підприємств.
- Знехтувавши санкціями, Росія отримала майже 4 мільярди доларів у вигляді заборонених напівпровідників з початку війни проти України. Багато технологій відправили через кластер підставних компаній у Гонконгу.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 19 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Після розслідування журналістів “Схем” прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського – заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка. Раніше родина Полієнків намагалася пояснити свої статки наявністю “Волги”, яка, за їхніми словами, прирівнювалась по вартості до житлової квартири у Києві.
Внаслідок обстрілу житлового кварталу Костянтинівки двоє людей загинули, ще двох поранено. Нині прокуратура розпочала розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).
У Німеччині дебати стосовно постачання ракетної системи Taurus Україні розгорілися з новою силою: керівники партій ХДС/ХСС, ВДП та “Зелених” вимагають якнайшвидше схвалити постачання.