Київ зазнав масштабних екологічних втрат у червні через атака російських БпЛА

Джерело: Міндовкілля

Київ та область у червня 2025 року стали епіцентром однієї з найбільш руйнівних атак російських безпілотників. Лише 6 та 10 червня у повітря столичного регіону потрапило 1902 тони шкідливих речовин.

За попередніми підрахунками, екологічні збитки перевищили 5,7 млн гривень.

Усі ці інциденти супроводжувалися неорганізованими викидами забруднюючих речовин в атмосферу – без фільтрації, в умовах бойових дій. Зафіксовано масове горіння палива, будматеріалів, пластиків, техніки, – зазначили у повідомленні.

У відомстві наголосили, що це не лише знищення інфраструктури – це системне нищення довкілля, забруднення повітря та створення довготривалих ризиків для здоров’я мешканців столиці.

Додамо, збитки, завдані довкіллю російськими обстрілами українських військових об’єктів, оцінюються приблизно у 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд дол.

Екологічними наслідками російської агресії є забруднення земель мільйонами тонн будівельного сміття, уламками бетону, скла, азбесту, нафтопродуктами, важкими металами та вибухонебезпечними предметами, а також пожежі, які знищили тисячі гектарів лісів.

Зауважимо, раніше міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС поінформувала, що станом на 2025 рік збитки довкіллю України внаслідок російської агресії перевищили 85 млрд євро.

До того, українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.