Київрада ухвалила бюджет столиці на 2024 рік: деталі

Джерело: перший заступник голови КМДА Микола Поворозник

14 грудня депутати Київради ухвалили бюджет на 2024 рік. Доходи бюджету столиці на наступний рік запланували в сумі понад 72,6 млрд грн, видатки – понад 85,3 млрд.

Відповідне рішення підтримали 80 депутатів.

Доходи

Зауважується, що найбільшу питому вагу доходів становлять податкові надходження, з яких податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) запланували в сумі 32 млрд грн, податок на прибуток підприємств становить 7,5 млрд грн. Місцеві податки – 16,8 млрд грн, кошти від продажу землі – 2,8 млрд грн.

Видатки

Тоді як основним напрямом фінансування є сфера освіти – на неї виділили понад 27,2 млрд грн, що становить понад 32% видатків міського бюджету. Водночас на транспорт, дорожнє господарство та зв’язок у кошторисі запланували понад 23,8 млрд грн (28% бюджету). Окрім цього, на житлово-комунальне господарство – 8,2 млрд грн, соціальний захист – 7,8 млрд грн, охорону здоров’я – близько 6 млрд грн, культуру і мистецтво – 1,7 млрд грн, фізичну культуру і спорт – 1,5 млрд грн.

Також за пропозицією міського голови передбачено виділити 1 млрд грн коштом вільного залишку на виконання міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони в місті Києві “Захисник Києва” на 2022-2024 роки.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.