Україна отримала 1,5 млрд доларів через механізм Світового банку під гарантії Японії

Джерело: Міністерство фінансів України.

До державного бюджету України надійшло 1,5 мільярда доларів пільгового фінансування. Кошти позики надаються під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку.

За словами очільника Мінфіну Сергія Марченка, залучене фінансування буде спрямоване на відновлення економіки та зміцнення соціального захисту населення.

“Вдячний за невпинну підтримку України уряду Японії під час головування в G7, а також команді Світового банку”, – зазначив міністр фінансів України.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна отримала понад 581 млн доларів США пільгового фінансування від уряду Японії через Японське агентство міжнародного розвитку (JICA).

У поточному році очікується, що уряд Японії надасть ще 2 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки через Цільовий фонд Світового банку.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.