Єврокомісія перерахувала Україні черговий транш у розмірі 1,5 млрд євро

Джерело: президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Twitter.
Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш макрофінансової допомоги у розмірі 1,5 мільярда євро.
“Я рішуче засуджую удари Росії по українських зернових сховищах та по експортній інфраструктурі. Поки Росія продовжує свою безжальну війну, ми продовжуємо підтримувати Україну. Сьогодні ми виплатили ще 1,5 мільярда євро, щоб забезпечити дієздатність держави та для відновлення інфраструктури. Далі буде більше”, – написала Урсула фон дер Ляєн.
Крім того, додамо, що Міжнародна фінансова корпорація (МФК), одна з п’яти інституцій Групи Світового банку, розглядає можливість інвестувати 1,5 мільярда доларів у банківський, агробізнесовий та інфраструктурний сектори України.
Альфонсо Гарсіа Мора, віцепрезидент МФК (IFC) в Європі, Латинській Америці та Карибському басейні, сказав, що кредитор надав майже 400 мільйонів доларів на підтримку України з початку російського повномасштабного вторгнення.
Кошти підтримали зовнішню торгівлю й ключові галузі агробізнесу та ІТ. Гарсіа Мора зазначив, що ІТ-сектор може стати “революцією в цій країні”, сприяючи відновленню більш інноваційної та диверсифікованої економіки України.
За його словами, МФК зосередиться на секторі агробізнесу, планує підтримувати банківський сектор і розраховує на більш довгострокові проєкти в інфраструктурі.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає позику від Світового банку у розмірі 1,5 млрд доларів під гарантії уряду Японії.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
- Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.