МФК планує інвестувати $1,5 мільярда в українську банківську систему, сільське господарство та інфраструктуру
Джерело: Reuters
Міжнародна фінансова корпорація (МФК), одна з п’яти інституцій Групи Світового банку, розглядає можливість інвестувати 1,5 мільярда доларів у банківський, агробізнесовий та інфраструктурний сектори України.
Альфонсо Гарсіа Мора, віцепрезидент МФК (IFC) в Європі, Латинській Америці та Карибському басейні, сказав, що кредитор надав майже 400 мільйонів доларів на підтримку України з початку російського повномасштабного вторгнення.
Кошти підтримали зовнішню торгівлю й ключові галузі агробізнесу та ІТ. Гарсіа Мора зазначив, що ІТ-сектор може стати “революцією в цій країні”, сприяючи відновленню більш інноваційної та диверсифікованої економіки України.
За його словами, МФК зосередиться на секторі агробізнесу, планує підтримувати банківський сектор і розраховує на більш довгострокові проєкти в інфраструктурі.
“Ми визначили, ми вже працюємо над конвеєром на 1,5 мільярда доларів… компаній, в які ми можемо інвестувати. Я хотів би надати ці 1,5 мільярда доларів протягом наступних 12-18 місяців”, – зазначив Гарсіа Мора.
МФК оголосила у п’ятницю, 21 липня, що створює механізм розподілу ризиків на суму 20 мільйонів євро для українських філій OTP Bank і OTP Leasing.
- 20 липня в Національному банку України вирішили вивести з ринку АТ “Сенс Банк”, звернувшись до уряду з пропозицією про його націоналізацію.
- Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає позику від Світового банку у розмірі 1,5 млрд доларів під гарантії уряду Японії.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.