Україна отримає 1,5 млрд доларів позики від Світового банку під гарантії Японії
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає позику від Світового банку у розмірі 1,5 млрд доларів під гарантії уряду Японії.
Відповідну угоду підписали Світовий банк і Міністерство фінансів України.
Кошти планують спрямувати на зміцнення соціального захисту й надання допомоги людям під час війни та для відновлення економіки.
Загалом Група Світового банку спільно з партнерами мобілізували для допомоги Україні 34 млрд доларів. З них понад 22 млрд доларів уже надійшли до бюджету.
“Особливо вдячні за найбільший в історії Банку інвестиційний проєкт PEACE in Ukraine, який допомагає фінансувати соціальні виплати та пенсії. Цінуємо нашу тісну співпрацю та розраховуємо на подальші спільні проєкти для відновлення та розвитку України”, – зазначив Денис Шмигаль.
Крім того, за результатами зустрічі з віцепрезиденткою Світового банку Антонеллою Бассані та віцепрезидентом Міжнародної фінансової корпорації Альфонсо Гарсією Морою Денис Шмигаль повідомив, що Група Світового банку планує мобілізувати більш ніж 8 млрд доларів для нових програм в Україні. Зокрема, у сфері сільського господарства та соціальної політики.
“Обговорили також підготовку оновленої оцінки потреб України на відновлення (RDNA3), яка, зокрема, включатиме збитки, спричинені підривом Росією Каховської ГЕС. Крім того, IFC готує програму підтримки малого й середнього бізнесу в Україні”, – розповів прем’єр-міністр.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
- Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.
- Уряд Великої Британії заявив у вівторок, 11 липня, що надасть Україні понад 70 бойових машин і машин матеріально-технічного забезпечення, тисячі боєприпасів для танків Challenger 2, а також пакет допомоги в розмірі 64,7 мільйона доларів для ремонту техніки.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.