Україна отримає 1,5 млрд доларів позики від Світового банку під гарантії Японії

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає позику від Світового банку у розмірі 1,5 млрд доларів під гарантії уряду Японії.

Відповідну угоду підписали Світовий банк і Міністерство фінансів України.

Кошти планують спрямувати на зміцнення соціального захисту й надання допомоги людям під час війни та для відновлення економіки.

Загалом Група Світового банку спільно з партнерами мобілізували для допомоги Україні 34 млрд доларів. З них понад 22 млрд доларів уже надійшли до бюджету.

“Особливо вдячні за найбільший в історії Банку інвестиційний проєкт PEACE in Ukraine, який допомагає фінансувати соціальні виплати та пенсії. Цінуємо нашу тісну співпрацю та розраховуємо на подальші спільні проєкти для відновлення та розвитку України”, – зазначив Денис Шмигаль.

Крім того, за результатами зустрічі з віцепрезиденткою Світового банку  Антонеллою Бассані та віцепрезидентом Міжнародної фінансової корпорації Альфонсо Гарсією Морою Денис Шмигаль повідомив, що Група Світового банку планує мобілізувати більш ніж 8 млрд доларів для нових програм в Україні. Зокрема, у сфері сільського господарства та соціальної політики.

“Обговорили також підготовку оновленої оцінки потреб України на відновлення (RDNA3), яка, зокрема, включатиме збитки, спричинені підривом Росією Каховської ГЕС. Крім того, IFC готує програму підтримки малого й середнього бізнесу в Україні”, – розповів прем’єр-міністр.

В Україні триває 648-ма доба повномасштабної боротьби з російським агресором. За цей період часу ЗСУ ліквідували понад 332 тисячі окупантів.

У ніч на 3 грудня противник атакував 12-ма ударними БпЛА типу “Shahed” з району Приморсько-Ахтарськ – РФ та керованою авіаційною ракетою Х-59 – з повітряного простору Бєлгородської народної республіки.

Через складні погодні умови спостерігається значне уповільнення темпів бойових дій на фронті.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.