«Лабораторія відбудови України»: в Мілані обговорили реконструкцію культурної спадщини
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні, 31 жовтня, в Мілані відбулося публічне обговорення реконструкції та збереження української культурної спадщини в межах проєкту “Лабораторія відбудови України”.
У заході, організованому Міланською Трієнале та Національним музеєм мистецтв XXI століття (MAXXI), взяли участь представники урядів України та Італії, мери українських та італійських міст, представники культурних інституцій.
Мета заходу – розглянути питання реконструкції міст та архітектурних об’єктів, а також збереження та відновлення культурної спадщини України, яка зазнає збитків внаслідок повномашстабної війни РФ проти України.
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв наголосив, що російська агресія спрямована на тотальне знищення української духовності та ідентичності.
“Російська агресія призвела до численних людських втрат, руйнації об’єктів культурної спадщини, викрадення культурних цінностей та спроби стерти українську національну пам’ять. Збереження історико-культурної спадщини в умовах ведення бойових дій та притягнення до відповідальності країни-агресорки за завдану шкоду має надзвичайне значення”, – підкреслив Ростислав Карандєєв.
Також він подякував італійським партнерам за підтримку та співпрацю у відновленні культурних об’єктів в Україні, зокрема Спасо-Преображенського собору в місті Одеса.
Особлива увага під час заходу була приділена відновленню міста Одеси, патронат над яким взяла на себе Італія, а також реставрації Спасо-Преображенського Собору та інших важливих історичних об’єктів міста.
Загалом проєкт “Лабораторія відбудови України” складається з трьох етапів, які відбудуться в Мілані, Римі та Києві. Другий етап обговорень та заходів відбудеться в римському музеї MAXXI та стане продовженням діалогу між сторонами, які беруть участь в проєкті.
Завершальною подією в межах проєкту “Лабораторія відбудови України” стане конференція у Києві, де буде закладена основа для подальшої розширеної колаборації та перевірено ефективність розроблених планів щодо співпраці.
- Італійська влада засудила атаки Росії Одесу та, зокрема, знищення Спасо-Преображенського собору. Як зауважила прем’єр-міністерка Джорджія Мелоні, італійські майстри, котрі мають унікальні навички реставрації, допоможуть Україні відновити цю пам’ятку архітектури.
- Для збереження об’єктів культурної спадщини Україна залучатиме досвід провідних світових компаній та впроваджуватиме найсучасніші технології.
- Станом на 25 серпня 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України пошкоджень зазнали 823 об’єкти культурної спадщини. З них об’єктів національного значення – 109, місцевого значення – 650, щойно виявлених – 64.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.