Латвія може розпочати експорт українського зерна восени
Джерело: Reuters
У вівторок, 15 серпня, голова правління Латвійської залізниці Рінальдс Плявнієкс заявив, що Латвія може розпочати експорт українського зерна через свої порти цієї осені, при цьому обсяги, можливо, досягнуть мільйона метричних тонн на рік.
“Саме зараз з’явилася можливість для транспортування українського зерна”, – сказав Рінальдс Плявнієкс.
Зерно потрібно було б доставляти через Польщу, яка використовує іншу залізничну колію до Латвії та України, що вимагає змін та збільшує витрати.
“Ми бачимо, що цим транзитним коридором може транспортуватися приблизно від 500 тис. до мільйона тонн на рік”, – додав Плявнієкс.
Минулого місяця Литва звернулася до Європейської комісії з проханням розробити маршрут для українського зерна через п’ять портів у країнах Балтії: Естонії, Латвії та Литві. П’ять портів мають загальну річну експортну потужність 25 мільйонів тонн зерна.
- Запаси пшениці у провідних країнах-експортерах скоротилися до найнижчого рівня за останні 16 років, що стало наслідком зупинки Росією “Чорноморського зернового коридору”.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про наміри відродити “зернову ініціативу” в “розширеному масштабі”. Він закликав країни Заходу допомогти перетворити цю ініціативу на основу припинення вогню між Росією та Україною.
- Врожай, зібраний на тимчасово окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя, російські загарбники активно вивозять через порти у Криму.
Компанія вертолітних турів New York Helicopter Tours, яка причетна до катастрофи на річці Гудзон, припиняє діяльність.
Американський постановник Кріс Коламбус, режисер, зокрема, комедії “Сам удома 2”, заявив, що хоче вирізати з цього фільму камео нинішнього президента США Дональда Трампа.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Президент США Дональд Трамп припустив можливість накласти на Гарвардський університет податки як на політичну організацію.
Компанії Apple вдалося уникнути найбільшої кризи з часів пандемії COVID-19. Запроваджені президентом США Дональдом Трампом 125% мита на товари, вироблені в Китаї, загрожували зруйнувати ланцюжок постачання компанії так само, як пʼять років тому.