Латвія може розпочати експорт українського зерна восени
Джерело: Reuters
У вівторок, 15 серпня, голова правління Латвійської залізниці Рінальдс Плявнієкс заявив, що Латвія може розпочати експорт українського зерна через свої порти цієї осені, при цьому обсяги, можливо, досягнуть мільйона метричних тонн на рік.
“Саме зараз з’явилася можливість для транспортування українського зерна”, – сказав Рінальдс Плявнієкс.
Зерно потрібно було б доставляти через Польщу, яка використовує іншу залізничну колію до Латвії та України, що вимагає змін та збільшує витрати.
“Ми бачимо, що цим транзитним коридором може транспортуватися приблизно від 500 тис. до мільйона тонн на рік”, – додав Плявнієкс.
Минулого місяця Литва звернулася до Європейської комісії з проханням розробити маршрут для українського зерна через п’ять портів у країнах Балтії: Естонії, Латвії та Литві. П’ять портів мають загальну річну експортну потужність 25 мільйонів тонн зерна.
- Запаси пшениці у провідних країнах-експортерах скоротилися до найнижчого рівня за останні 16 років, що стало наслідком зупинки Росією “Чорноморського зернового коридору”.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про наміри відродити “зернову ініціативу” в “розширеному масштабі”. Він закликав країни Заходу допомогти перетворити цю ініціативу на основу припинення вогню між Росією та Україною.
- Врожай, зібраний на тимчасово окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя, російські загарбники активно вивозять через порти у Криму.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.
Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.
В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже.