Латвія передала Україні конфісковані автомобілі на майже мільйон євро 

Джерело: Delfi

На середину грудня, Латвія сумарно спорядила в Україну 271 автомобіль, конфіскований у нетверезих водіїв. Загальна вартість конфіскованих авто оцінюється майже у мільйон євро.

16 лютого 2023 року Сейм Латвії одноголосно ухвалив зміни до законодавства. Законодавці Латвії знайшли можливість передати Україні ті транспортні засоби, які були конфісковані у водіїв, що перебували за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

Цього року Україні передали 271 автомобіль із Латвії на загальну суму у 903 453 євро.

Наразі до розгляду в уряді готуються документи про передачу Україні ще 34 автомобілів, вартість яких оцінюється у 161 880 євро.

Зазначимо, що на початку червня Латвія передала Збройним силам України 66 автомобілів, конфіскованих у водіїв, котрі кермували у нетверезому стані.

У липні уряд Латвії ухвалив рішення про передачу Україні ще 11 автівок, конфіскованих у п’яних водіїв.

Відповідно до закону “Про підтримку цивільного населення України”, транспортні засоби Латвії можуть безоплатно передаватись у власність уряду України з метою сприяння запобіганню наслідкам надзвичайної ситуації, пов’язаної з бойовими діями в Україні та підтримкою українського суспільства. Це один зі способів допомоги Латвії Україні в боротьбі з російською агресією.

Закон дозволяє конфіскувати автомобілі у водіїв, у крові яких міститься понад 1,5 проміле алкоголю. Також кримінальна відповідальність передбачена за керування транспортним засобом або навчання управління транспортним засобом у стані сп’яніння наркотичними, психотропними, токсичними чи іншими  речовинами.

Раніше з ініціативою передати Україні конфісковані автомобілі виступило міністерство фінансів Латвії. Відповідні поправки до закону латвійський парламент ухвалив у лютому.

Міністр фінансів Арвіл Ашераденс зазначив, що від ідеї до втілення минуло більше ніж місяць. До процесу активно долучилися Служба державних доходів, уряд, комісія Сейму з оборони, внутрішніх справ і боротьби з корупцією. Своєю чергою, депутати одностайно підтримали поправки до закону про підтримку цивільного населення України.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.

23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.

23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.