Латвія закрила пункт перетину кордону з Білоруссю, щоб стримати нелегальну міграцію

Джерело: CNN

Латвія закрила один із двох пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю у вівторок, 19 вересня, намагаючись запобігти нелегальній міграції.

Роботу латвійського прикордонного пункту пропуску Сілене призупинено, а інші пункти пропуску з Білоруссю залишатимуться відкритими для вантажних перевезень, а також для термінових гуманітарних перевезень або екстрених ситуацій.

Про ініціативу закрити прикордонну заставу Сілене оголосив минулого тижня начальник прикордонної служби Гунтіс Пуджатс, який сказав, що ситуація “ймовірно, найбільш напружена за ці три роки з 2021”.

Напруженість на кордоні між Латвією та Білоруссю зросла після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Відомо, що у вересні цього року співробітники латвійської прикордонної служби запобігли 1773 незаконним перетинам кордону.

Самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка прем’єр-міністри трьох сусідніх країн звинуватили у створенні міграційної кризи на кордоні своєї країни, що змусило Польщу ухвалити законопроєкт про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.