Лідер демократів у Сенаті США розкритикував республіканців за блокування допомоги Україні

Джерело: C-Span

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.

На його думку, саме на республіканцях лежить відповідальність за презентації серйозних двопартійних пропозицій, які отримають широку підтримку серед демократів, а не “одного-двох” представників політсили.

“А якщо республіканці не спроможні надати широку двопартійну імміграційну пропозицію, вони не повинні блокувати допомогу Україні у відповідь”, – заявив Чак Шумер.

Він додав, що республіканці “не повинні скочуватися і брати в заручники” іншу частину влади. Він назвав подібні кроки “цілковитим божевіллям”, а також додав, що це є образою для “українських друзів, які віддають життя у боротьбі проти російської автократії”.

“Це може увійти в історію як великий поворотний момент, коли Захід не виконав свої обов’язки, і всі відвернулися від наших демократій, наших цінностей у бік автократій. Рональд Рейган перевернувся б у труні, якби побачив, що його особиста партія дала Володимиру Путіна прокотитися Європою”, – резюмував лідер демократичної більшості.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.