Лікарі вперше знайшли мікропластик у серці людини
Джерело: New York Post
У Китаї група вчених проаналізувала тканини серця 15 пацієнтів, які перенесли операції на серцево-судинній системі. У серці людини вони знайшли мікропластик, який зустрічають в харчовій упаковці та фарбах.
Лікарі Кун Хуа, Сюбінь Янг і їхня команда з Пекіну прагнули виявити, чи можуть частинки потрапляти в серцево-судинну систему людей через непрямий і прямий вплив. Виявилося, що мікропластик менше ніж 5 мм або розміром із гумку олівця може потрапити в організм людини через рот, ніс та інші порожнини тіла.
У тканинах серця було виявлено від десятків до тисяч окремих шматочків мікропластику в більшості зразків тканин. У всіх зразках крові було виявлено пластик. Зокрема у п’яти типах тканин серця виявлено дев’ять типів пластику, але дослідження свідчить, що деякі мікропластики були випадково введені під час операцій.
Наприклад, у трьох різних частинах серця виявлено полі(метилметакрилат) — пластик, який й зазвичай використовується як стійка до осколків альтернатива склу. Ці частинки “не можна віднести до випадкового впливу під час операції”.
Ще було знайдено поліетилентерефталат, який використовується в одязі та харчових контейнерах, а також полівінілхлорид (ПВХ) — він широко поширений у віконних рамах, дренажних трубах, фарбі тощо.
“Виявлення мікропластику in vivo (у живих, – ред.) викликає занепокоєння, і необхідні додаткові дослідження, щоб дослідити, як він потрапляє в серцеві тканини та потенційний вплив мікропластику на довгостроковий прогноз після кардіохірургічного втручання”, — підсумувала дослідницька група.
Торік дослідження свідчило, що люди споживають близько 5 грамів дрібних пластикових частинок щотижня. Це приблизно вага кредитної картки. Частинки можуть потрапляти через упаковки, морську сіль, морепродукти й навіть питну воду, виявили вчені з Медичного університету Відня.
- Люди можуть підсвідомо “втягувати живіт”, щоб створити ілюзію підтягнутого тіла, але експерти кажуть, що це спричиняє безліч небезпек для здоров’я.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.