Лікарі вперше знайшли мікропластик у серці людини
Джерело: New York Post
У Китаї група вчених проаналізувала тканини серця 15 пацієнтів, які перенесли операції на серцево-судинній системі. У серці людини вони знайшли мікропластик, який зустрічають в харчовій упаковці та фарбах.
Лікарі Кун Хуа, Сюбінь Янг і їхня команда з Пекіну прагнули виявити, чи можуть частинки потрапляти в серцево-судинну систему людей через непрямий і прямий вплив. Виявилося, що мікропластик менше ніж 5 мм або розміром із гумку олівця може потрапити в організм людини через рот, ніс та інші порожнини тіла.
У тканинах серця було виявлено від десятків до тисяч окремих шматочків мікропластику в більшості зразків тканин. У всіх зразках крові було виявлено пластик. Зокрема у п’яти типах тканин серця виявлено дев’ять типів пластику, але дослідження свідчить, що деякі мікропластики були випадково введені під час операцій.
Наприклад, у трьох різних частинах серця виявлено полі(метилметакрилат) — пластик, який й зазвичай використовується як стійка до осколків альтернатива склу. Ці частинки “не можна віднести до випадкового впливу під час операції”.
Ще було знайдено поліетилентерефталат, який використовується в одязі та харчових контейнерах, а також полівінілхлорид (ПВХ) — він широко поширений у віконних рамах, дренажних трубах, фарбі тощо.
“Виявлення мікропластику in vivo (у живих, – ред.) викликає занепокоєння, і необхідні додаткові дослідження, щоб дослідити, як він потрапляє в серцеві тканини та потенційний вплив мікропластику на довгостроковий прогноз після кардіохірургічного втручання”, — підсумувала дослідницька група.
Торік дослідження свідчило, що люди споживають близько 5 грамів дрібних пластикових частинок щотижня. Це приблизно вага кредитної картки. Частинки можуть потрапляти через упаковки, морську сіль, морепродукти й навіть питну воду, виявили вчені з Медичного університету Відня.
- Люди можуть підсвідомо “втягувати живіт”, щоб створити ілюзію підтягнутого тіла, але експерти кажуть, що це спричиняє безліч небезпек для здоров’я.
У суботу, 22 лютого, в Харкові запрацювала роздільна система оповіщення про повітряні тривоги. Відтепер сирени вмикатимуть окремо для міста та області.
Президент США Дональд Трамп оголосив про новий етап переговорів щодо припинення війни в Україні. Про це йдеться в його заяві, опублікованій громадською мережею C-Span.
Увечері 22 лютого російські війська здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Унаслідок атаки загинула людина, ще двоє зазнали поранень.
У Києві трамвай збив на смерть людину. Поліція розпочала досудове розслідування.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.