Ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС: наприкінці серпня запустять першу ланку водогону
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустять першу ланку водогону, аби забезпечити українців безперебійним водопостачанням.
За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, через перебої з водопостачанням у деяких населених пунктах технічну воду підвозять цистернами, натомість питну доводиться купувати у пляшках.
Міністр розповів, що зараз будується промисловий водогін із трьох ланок загальною протяжністю 150 км. Перша ланка забезпечить водою жителів Кривого Рогу та сусідніх громад.
“Виробництво такого рівня обладнання триває 7-12 місяців, ми не маємо стільки часу. Переконуємо світових виробників віддати нам обладнання позачергово. А головний виклик – це дуже стислі строки реалізації. Завдання – запустити першу ланку вже наприкінці серпня”, – зазначив Олександр Кубраков.
А також додав, що промисловий водогін – це складний проєкт одразу за декількома параметрами. У першу чергу, інженерне рішення, адже фактично водогін будується “з нуля”.
“Будівництво водогону вимагає великої кількості ресурсів та обладнання. Ми вже законтрактували всіх українських виробників пластикових труб великого діаметра, а також забронювали під проєкт усі доступні на сьогодні насосні станції великої потужності”, – резюмував очільник Мінінфраструктури.
- Результати моніторингу морської води, води з лиманів та річок показали, що якість води на постраждалих від підриву росіянами дамби Каховською ГЕС територіях покращується, однак все ще залишається небезпечною.
- Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС оголилися приблизно 150 гектарів узбережжя острова Хортиця в Запоріжжі — ділянки пляжів та плавнів.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області.