Ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС: наприкінці серпня запустять першу ланку водогону
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустять першу ланку водогону, аби забезпечити українців безперебійним водопостачанням.
За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, через перебої з водопостачанням у деяких населених пунктах технічну воду підвозять цистернами, натомість питну доводиться купувати у пляшках.
Міністр розповів, що зараз будується промисловий водогін із трьох ланок загальною протяжністю 150 км. Перша ланка забезпечить водою жителів Кривого Рогу та сусідніх громад.
“Виробництво такого рівня обладнання триває 7-12 місяців, ми не маємо стільки часу. Переконуємо світових виробників віддати нам обладнання позачергово. А головний виклик – це дуже стислі строки реалізації. Завдання – запустити першу ланку вже наприкінці серпня”, – зазначив Олександр Кубраков.
А також додав, що промисловий водогін – це складний проєкт одразу за декількома параметрами. У першу чергу, інженерне рішення, адже фактично водогін будується “з нуля”.
“Будівництво водогону вимагає великої кількості ресурсів та обладнання. Ми вже законтрактували всіх українських виробників пластикових труб великого діаметра, а також забронювали під проєкт усі доступні на сьогодні насосні станції великої потужності”, – резюмував очільник Мінінфраструктури.
- Результати моніторингу морської води, води з лиманів та річок показали, що якість води на постраждалих від підриву росіянами дамби Каховською ГЕС територіях покращується, однак все ще залишається небезпечною.
- Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС оголилися приблизно 150 гектарів узбережжя острова Хортиця в Запоріжжі — ділянки пляжів та плавнів.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.