Лукашенко доручив «готувати Білорусь до війни»

Джерело: The Moscow Times

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна має бути спроможною відповісти на загрози, що походять від її супротивників, тому їй потрібно й надалі зміцнювати свій військовий потенціал, а також модернізувати армію.

Стара формула: хочеш миру — готуйся до війни. Ще раз хочу наголосити, що ми не збираємося воювати, не хочемо воювати… Все це вже сказано. Це слухають, але роблять свою справу наші супротивники, наші суперники. Ті, хто готується проти нас, прямо говоритимемо, воювати. Тому нам треба готуватися до війни, — сказав він під час наради на військовому полігоні.

Лукашенко не конкретизував, кого має на увазі під “противниками” Білорусі, проте зазначив, що військові вже здійснили низку дій, “слідкуючи, як розгортаються події на фронті” в Україні, та “вивчаючи війни, які сталися останніми роками у світі”.

Ми реформували чотири рази свою армію і, напевно, вже вп’яте підходимо до модернізації власних збройних сил, — додав він.

Водночас, Лукашенко зауважив, що поки не спостерігає “тенденцій до розв’язання війни” проти Білорусі, попри “напружену” ситуацію.

Наприкінці серпня МЗС України заявило, що армія Білорусі під виглядом навчань зосередила значні сили на держкордоні, зокрема стягнувши в Гомельську область танки, артилерію, РСЗВ та ППО. Також на цій ділянці були помічені найманці російської ПВК “Вагнер”. Тоді в українському відомстві закликали Лукашенка не робити “трагічних помилок під тиском Москви” та відвести війська від кордону.

Той, своєю чергою, заявив, що українські ударні безпілотники нібито порушили повітряний простір Білорусі, і звинуватив Київ у провокації. У РНБО України вважають ці дії спробою відвернути командування ЗСУ від наступу в Курській області.

До цього Лукашенко  неодноразово звинувачував сусідні країни НАТО у нарощуванні військ на кордоні та закликав готуватися до можливого конфлікту.

Нагадаємо, що раніше Білорусь заявила, що посилює військову присутність на кордоні з Україною – після того, як звинуватила ЗСУ у порушенні її повітряного простору безпілотниками.

Україна не коментувала звинувачення Білорусі, однак заявила, що не бачить ознак нарощення білоруських військ на кордоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 137 бойових зіткнень.

Литовські парламентарі мають намір ухвалити рішення про заборону працівникам, котрі мають доступ до секретної інформації, виїжджати до недружніх зарубіжних країн.

Президент Чехії Петр Павел прокоментував обурення МЗС України стосовно його зауваження щодо “реалістичних сценаріїв” завершення війни і що Росія може зберегти тимчасовий контроль над деякими окупованими раніше українськими територіями.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна має бути спроможною відповісти на загрози, що походять від її супротивників, тому їй потрібно й надалі зміцнювати свій військовий потенціал, а також модернізувати армію.

Експерт німецького видання Bild щодо аналізу відкритих даних Юліан Рьопке зауважив, що один з проросійських каналів опублікував фотографії російських військових із китайським бронеавтомобілем ZFB-05.