Львівські лікарі розповіли, як чотири місяці рятували військового від ампутації

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова 

Вже чотири місяці львівські лікарі борються за здоров’я 33-річного Павла Пацерука, який зазнав важкого поранення у Бахмуті. У військового був ризик ампутації кінцівки внаслідок осколкового поранення, але медикам вдалося зберегти ногу після дев’яти операцій.

Павло Пацерук – житель Кривого Рогу та батько двох дітей. До повномасштабної війни не мав жодного досвіду військової служби, але став на захист України після 24 лютого. Після двох тижнів і п’яти спроб потрапити на фронт чоловіка взяли до війська.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Через пів року служби він отримав звання молодшого лейтенанта. Надалі чоловік став командиром механізованого взводу.

На початку березня, коли тривали важкі бої за Бахмут, Павло зазнав поранення під час мінометного обстрілу. Один зі снарядів розірвався зовсім поруч. Він власноруч наклав собі два турнікети і відповз до найближчого будинку. Його вдалося евакуювати до найближчого стабілізаційного пункту, де медики змогли зупинити кровотечу.

Захисника спочатку реанімували у Новомосковську, що на Дніпропетровщині. Згодом його відправили у Львів, а тоді – у Чернівці. Протягом лікування з Павлом була його дружина Надія. На сьогодні захисник перебуває у Львові, в центрі “Незламні”, де хірургам вдалось врятувати праву ногу Павла від ампутації.

“На стопі утворився пролежень, тому воїн не відчував ноги. Ми робили все можливе, щоб зберегти кінцівку: боролись із запальними процесами, відновлювали нормальне кровопостачання і чутливість. Для цього – протезували артерії та вени та пересадили гомілковий нерв. За чотири місяці боротьби кінцівку вдалось зберегти”, – розповіли медики.

Павло вже може ходити з однією милицею, але його реабілітація триває.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

17 червня у межах саміту лідерів держав G7 у Канаді президент Володимир Зеленський провів зустріч із Генсеком НАТО Марком Рютте.

Кількість загиблих внаслідок масованого обстрілу Києва у ніч на 17 червня збільшилася до 16 осіб. Рятувальні роботи тривають.

17 червня президент Володимир Зеленський на саміті G7 зазначив, що зі зміною президента США РФ почала посилено застосовувати дрони проти України. Тож нині застосування менше 100 російських БпЛА щоночі вважається незвичним явищем.

17 червня США засудили масований нічний обстріл Києва, унаслідок якого загинули щонайменше 14 осіб, зокрема громадянин Сполучених Штатів. Вашингтон закликав до припинення російських атак.

Рятувальники знайшли тіло чоловіка під завалами будинку у Солом’янському районі Києва, куди вночі 17 червня влучила російська ракета. Ним виявився син, на якого чекали увесь день батьки.