Львівські лікарі розповіли, як чотири місяці рятували військового від ампутації

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова 

Вже чотири місяці львівські лікарі борються за здоров’я 33-річного Павла Пацерука, який зазнав важкого поранення у Бахмуті. У військового був ризик ампутації кінцівки внаслідок осколкового поранення, але медикам вдалося зберегти ногу після дев’яти операцій.

Павло Пацерук – житель Кривого Рогу та батько двох дітей. До повномасштабної війни не мав жодного досвіду військової служби, але став на захист України після 24 лютого. Після двох тижнів і п’яти спроб потрапити на фронт чоловіка взяли до війська.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Через пів року служби він отримав звання молодшого лейтенанта. Надалі чоловік став командиром механізованого взводу.

На початку березня, коли тривали важкі бої за Бахмут, Павло зазнав поранення під час мінометного обстрілу. Один зі снарядів розірвався зовсім поруч. Він власноруч наклав собі два турнікети і відповз до найближчого будинку. Його вдалося евакуювати до найближчого стабілізаційного пункту, де медики змогли зупинити кровотечу.

Захисника спочатку реанімували у Новомосковську, що на Дніпропетровщині. Згодом його відправили у Львів, а тоді – у Чернівці. Протягом лікування з Павлом була його дружина Надія. На сьогодні захисник перебуває у Львові, в центрі “Незламні”, де хірургам вдалось врятувати праву ногу Павла від ампутації.

“На стопі утворився пролежень, тому воїн не відчував ноги. Ми робили все можливе, щоб зберегти кінцівку: боролись із запальними процесами, відновлювали нормальне кровопостачання і чутливість. Для цього – протезували артерії та вени та пересадили гомілковий нерв. За чотири місяці боротьби кінцівку вдалось зберегти”, – розповіли медики.

Павло вже може ходити з однією милицею, але його реабілітація триває.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.