Львівські лікарі розповіли, як чотири місяці рятували військового від ампутації
Джерело: Перше медичне об’єднання Львова
Вже чотири місяці львівські лікарі борються за здоров’я 33-річного Павла Пацерука, який зазнав важкого поранення у Бахмуті. У військового був ризик ампутації кінцівки внаслідок осколкового поранення, але медикам вдалося зберегти ногу після дев’яти операцій.
Павло Пацерук – житель Кривого Рогу та батько двох дітей. До повномасштабної війни не мав жодного досвіду військової служби, але став на захист України після 24 лютого. Після двох тижнів і п’яти спроб потрапити на фронт чоловіка взяли до війська.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова
Через пів року служби він отримав звання молодшого лейтенанта. Надалі чоловік став командиром механізованого взводу.
На початку березня, коли тривали важкі бої за Бахмут, Павло зазнав поранення під час мінометного обстрілу. Один зі снарядів розірвався зовсім поруч. Він власноруч наклав собі два турнікети і відповз до найближчого будинку. Його вдалося евакуювати до найближчого стабілізаційного пункту, де медики змогли зупинити кровотечу.
Захисника спочатку реанімували у Новомосковську, що на Дніпропетровщині. Згодом його відправили у Львів, а тоді – у Чернівці. Протягом лікування з Павлом була його дружина Надія. На сьогодні захисник перебуває у Львові, в центрі “Незламні”, де хірургам вдалось врятувати праву ногу Павла від ампутації.
“На стопі утворився пролежень, тому воїн не відчував ноги. Ми робили все можливе, щоб зберегти кінцівку: боролись із запальними процесами, відновлювали нормальне кровопостачання і чутливість. Для цього – протезували артерії та вени та пересадили гомілковий нерв. За чотири місяці боротьби кінцівку вдалось зберегти”, – розповіли медики.
Павло вже може ходити з однією милицею, але його реабілітація триває.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова
- У Львові команда Центру трансплантології Першого медоб’єднання здійснила трансплантацію хлопчику з Тернопільщини на його день народження. Влад став наймолодшим пацієнтом, якому пересадили нирку від посмертного донора у Центрі.
- У Києві успішно пересадили серце 4-річного хлопчика 6-річній дівчинці.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.