Ляльки-немовлята по $8 тис: у світі набирає популярності феномен реборнів

Джерело: WSJ
Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.

Джерело: WSJ
У США та світі загалом набирає популярності феномен “реалістичних немовлят” — ляльок-новонароджених, котрі мають зовнішність ідентичну справжнім дітям. Їхні власники купують для них дорогі коляски, автокрісла, одяг, аксесуари й навіть водять на прогулянки, як справжніх немовлят.
Ціни на такі ляльки можуть досягати $10 000.
У США більшість ляльок створюють вручну аматори: формують, розписують. Це тривалий і кропіткий процес, особливо для силіконових моделей, котрі є найдорожчими.

Джерело: WSJ
У червні на ярмарку “Dolls of the World” у Грінсборо, Північна Кароліна, з’їхались близько 1500 учасників із ляльками. Там продавали навіть спеціальні парфуми, що надають іграшкам запах справжньої дитини.
Одна з найвідоміших учасниця спільноти — Келлі Мейпл, ютуберка з понад 2 мільйонами підписників. Вона продавала свої роботи просто на ярмарці, тоді як фанати буквально шикувались до неї в чергу за автографами.
В моїй кімнаті — голови та кінцівки повсюди. Іноді це навіть лякає, — зізнається Мейпл.

Джерело: WSJ
Однак не всі сприймають таке хобі доброзичливо. Дехто називає ляльок моторошними, а власниць — “божевільними”. Втім, як кажуть колекціонерки, критики не розуміють головного: для багатьох жінок ці ляльки — це спосіб впоратись із болем. Після втрати дитини, викидня, або при ПТСР, деменції, аутизмі — “reborns” може стати джерелом емоційного спокою. Наприклад, Брітні Спірс, котра пережила викидень, також носила з собою ляльку.
Люди вважають, що це божевілля, тому що це лялька, — зауважила 21-річна колекціонерка Ханна Хаммонд, вчителька з Гемптона, штат Вірджинія, яка збирає відроджених. — Але це як і будь-яке інше хобі.
Дехто ж використовує ляльок у дитячій терапії. Так, мешканка Міссурі Кетрін Ганселл спільно з усиновленою донькою, котра пережила насильство в дитинстві, використовують ляльку для навчання любові та турботи.

Джерело: WSJ
На ярмарці були не лише традиційні немовлята, а й “фентезі”-ляльки: наприклад, напівкролик чи вовкулак. 12-річна Меґґі Барнс показала журналістам своє нове придбання — мініатюрного перевертня Фанг. Її мама, теж фанатка, подарувала дівчинці цю ляльку за $1000.

Джерело: WSJ
Серед учасників були й старші поціновувачі — дехто приїхав із чоловіками, котрі не лише підтримують захоплення, а й активно долучаються. У родині Гаррісів із Джорджії, що мають п’ятеро дітей і семеро онуків, удома облаштовані окремі “дитячі” з ліжечками для reborns.

Джерело: WSJ
Лялькарство також дедалі частіше стає джерелом доходу: зокрема Мейпл продає свої роботи за тисячі доларів. Проте, економічна ситуація позначилась і на цьому ринку — цього року вона продала лише три ляльки, тоді як минулого — п’ять.

Джерело: WSJ
- Дизайнерська іграшка Labubu, кумедного монстра з гострими зубами, стала світовим феноменом — від зіркових аксесуарів до власної криптовалюти. На тлі її популярності акції китайської компанії Pop Mart злетіли, зробивши засновника мільярдером.
Американська компанія Tesla опублікувала фінансовий звіт за другий квартал 2025 року. Згідно з оприлюдненими даними, автовиробник відзначив погіршення фінансових показників.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж офіційно визнає державу Палестину у вересні, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Станом на вечір 24 липня користувачі по всьому світу зафіксували значні збої у роботі супутникового зв’язку Starlink.