Литовські мисливці відмовились вбивати ведмедицю, яка дві доби розгулювала вулицями столиці
Джерело: The Guardian
Литовські мисливці відмовились вбивати молоду ведмедицю, яка дві доби розгулювала вулицями Вільнюса.
Тварина, яка блукала столичними вулицями – пересікаючи шосе та задні двори будинків – викликала неабиякий переполох серед місцевих.
Попри це, за молодою ведмедицею слідкували низка свідків, які спершу знімали тварину на телефони, а згодом залучили й дрони.
Зрештою, уряд дав дозвіл застрелити ведмедицю.
Проте це не сподобалось місцевим мисливцям, які, розуміючи, що в країні залишилось лише кілька видів, відмовились вбивати тварину.
Адміністраторка асоціації Рамуте Юкніте зауважила, що це була красива молода ведмедиця, віком близько двох років, і вона не заслуговувала на те, щоб її застрелили.
“Вона була налякана, але не агресивна. Вона просто не знала, як втекти з міста, але нічого поганого вона не робила”.
Асоціація відстежує переміщення ведмедів. За їхніми оцінками, у Литві є лише 5-10 ведмедів, але точні дані про кількість невідомі.
Все почалось 14 червня, коли ведмедиця опинилась у Вільнюсі. Це вперше за багато років, коли ведмідь опинився у місті, і саме тому до події було прикуто стільки уваги. Тварина наблизилась до близько 4-5 км до центру литовської столиці.
Коли рішення уряду – дати довіз на вбивство – було розкритиковано, влада почала виправдовувати свої кроки.
Зокрема заступник міністра охорони навколишнього середовища Рамунас Кругеліс сказав, що дозвіл на відстріл був виданий як винятковий захід обережності, якщо ведмедиця становитиме загрозу.
Натомість мисливці запропонували інший вихід: відстеження, седація та переселення.
Однак коли суперечки щодо того, що робити з твариною були у розпалі, ведмедиця самостійно покинула місто.
За словами Юкніте, 18 червня камера зафіксувала ведмедицю, яка вже блукала лісом у близько 60 км від столиці, та жувала кукурудзу.
Бурі ведмеді є корінними жителями регіону і раніше були звичайним явищем. Однак у XIX столітті вони були винищені через полювання та втрату середовища проживання.
Останніми роками вони знову почали з’являтись у країні, здебільшого потрапляючи до Литви з інших країн – Латвії та Білорусі – де все ще існують невеликі популяції ведмедів.
Ведмеді перебувають під захистом литовського та європейського законодавства, вони вважаються рідкісним та вразливим видом у регіоні.
- У США працівники служби дикої природи прихистили двомісячне ведмежа. Фахівці доглядають тварину в костюмах ведмедів, щоб підготувати звіра до повернення в дику природу.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.