Литва анулюватиме посвідки на проживання білорусам і росіянам через часті поїздки додому

Джерело: The Moscow Times

У Литві анулюватимуть посвідки на проживання для білорусів та росіян через часті поїздки на батьківщину, якщо ті їздитимуть на батьківщину більше одного разу на місяць. Відповідний законопроєкт внесли до Сейму.

Посвідки на проживання позбавлятимуть тих, хто частіше, ніж раз на місяць протягом минулого року їздили до Росії чи Білорусі.

Литовські законодавці наголосили, що було б доцільно скасувати дозвіл, виданий громадянам Білорусі та РФ на тимчасове проживання в Литві, якщо вони їздять до Білорусі та РФ відповідно більше одного разу на місяць протягом минулих 12 місяців.

На думку авторів законопроєкту, росіяни та білоруси можуть бути завербовані та виконувати у Литві завдання розвідки. Також дозвіл на проживання пропонують анулювати, якщо росіяни і білоруси публічно схвалили військову агресію проти України або систематично поширюють неправдиву інформацію, що суперечить інтересам суспільства чи держави.

З початку війни РФ проти України у Литві вже анулювали 2905 посвідок на проживання росіян та білорусів. З початку російського вторгнення до Литви з проханням тимчасового виду звернулося понад 55 тисяч громадян Росії та Білорусі, ще 38 тисяч подали документи на отримання постійної посвідки на проживання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.