Литва анулюватиме посвідки на проживання білорусам і росіянам через часті поїздки додому
Джерело: The Moscow Times
У Литві анулюватимуть посвідки на проживання для білорусів та росіян через часті поїздки на батьківщину, якщо ті їздитимуть на батьківщину більше одного разу на місяць. Відповідний законопроєкт внесли до Сейму.
Посвідки на проживання позбавлятимуть тих, хто частіше, ніж раз на місяць протягом минулого року їздили до Росії чи Білорусі.
Литовські законодавці наголосили, що було б доцільно скасувати дозвіл, виданий громадянам Білорусі та РФ на тимчасове проживання в Литві, якщо вони їздять до Білорусі та РФ відповідно більше одного разу на місяць протягом минулих 12 місяців.
На думку авторів законопроєкту, росіяни та білоруси можуть бути завербовані та виконувати у Литві завдання розвідки. Також дозвіл на проживання пропонують анулювати, якщо росіяни і білоруси публічно схвалили військову агресію проти України або систематично поширюють неправдиву інформацію, що суперечить інтересам суспільства чи держави.
З початку війни РФ проти України у Литві вже анулювали 2905 посвідок на проживання росіян та білорусів. З початку російського вторгнення до Литви з проханням тимчасового виду звернулося понад 55 тисяч громадян Росії та Білорусі, ще 38 тисяч подали документи на отримання постійної посвідки на проживання.
- Німецького військового офіцера звинуватили у шпигунстві на користь Росії.
- Речник міністра-координатора спеціальних служб Польщі Яцек Добжинський повідомив, що польська контррозвідка розслідує діяльність проросійської шпигунської мережі, спрямованої проти держав та інституцій ЄС.
- За минулі два місяці Кремль активізував в Україні мережу “сплячих” шпигунів. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав для цього причину.
- 20 березня парламент Чехії визнав Росію найбільшою загрозою безпеці країн-членів ЄС та НАТО. В ухваленій резолюції наголосили, що “терористичний режим у Росії” намагається поширити сферу свого впливу зокрема на Україну та решту європейських країн.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.