Литва передасть новий пакет військової допомоги Україні

Джерело: пресслужба Міністерства оборони Литви

Міністерство національної оборони Литви в п’ятницю, 9 серпня, оголосило про новий пакет військової допомоги Україні, який включатиме системи боротьби з безпілотниками, транспортно-логістичні засоби та інше озброєння.

“Ми допомагали, допомагаємо і будемо допомагати Україні у боротьбі з агресором. Незабаром Литва передасть критично необхідні системи протиповітряної оборони малої дальності Україні. Також щодня будемо передавати іншу військову техніку, озброєння та системи, необхідні на полі бою. Наша підтримка – це інвестиція у нашу власну безпеку”, – сказав міністр національної оборони Лаурінас Кащюнас.

До нового пакета допомоги увійдуть:

  • 14 бронетранспортерів М113;
  • ЗРК малої дальності разом з ракетами до нього;
  • системи РЕБ;
  • засоби індивідуального придушення безпілотників;
  • всюдиходи із запчастинами;
  • вантажні причепи та навантажувачі;
  • гвинтівки, боєприпаси та димові заряди.

Литва підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення Росії і вже передала військову допомогу на понад 641 мільйон євро.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.