Литва починає будівництво бази для німецьких військ поблизу кордону з РФ
Джерело: Reuters
19 серпня Литва почала будівництво військової бази для німецьких військ, яка вміщатиме до 4000 солдатів.
Завершити будівництво бази планують до кінця 2027 року. Це буде перша постійна іноземна військова база німецьких військ з часів Другої світової війни.
Німеччина взяла на себе зобов’язання розмістити війська у Литві, поблизу кордону з РФ, у 2023 році. Очільник міноборони ФРН Борис Пісторіус порівняв цей крок з розміщенням союзних військ у Західній Німеччині у часи холодної війни для захисту Західної Європи у випадку вторгнення СРСР.
За підрахунками Литви, будівництво бази вартуватиме понад мільйон євро. Це один з найбільших будівничих проєктів Литви за всю історію країни. У Генштабі Литви зазначили, що військова база ФРН буде “гарантією для населення та як стримуючий фактор, щоб витіснити росіян”.
Базу будують у Руднінкай, що за 20 км від кордону Литви з Росією. База вміщатиме до 4000 військових, матиме місце для зберігання та обслуговування танків та нашої техніки, а також стрілецькі полігони різних розмірів.
Ще близько тисячі німецьких військових та цивільних підрядників розмістять на інших об’єктах у Литві.
Поки що укладено контракти будівництво близько п’ятої частини від усіх запланованих об’єктів. Це викликає занепокоєння, що базу не побудують у встановлений термін. Водночас в литовському уряді запевнили, що решту контрактів укладуть до кінця цього року.
Раніше уряд Німеччини закликав парламент виділити 2,93 мільйона євро на замовлення 105 танків Leopard 2 A8, частину з яких планують перемістити на базу у Литві. Та через бюджетні суперечки модернізація німецької армії опинилась під загрозою.
Литва підвищила витрати на оборону цьогоріч, а уряд підвищив податки на підтримку потреб оборони країни на кілька років, зокрема на будівництво бази. В литовському уряді наголосили, що якщо їхня країна не буде у безпеці, то безпеки не буде й у Німеччині.
- З 16 серпня Литва заборонила в’їзд усіх легкових автомобілів, зареєстрованих у Білорусі, незалежно від громадянства власника або водія.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.