Литва подала позов до Міжнародного суду проти Білорусі через мігрантів
Джерело: пресслужба МЗС Литви
Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка та порушенням міжнародного права.
Уряд Литви 19 травня подав позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН, прагнучи притягнути білоруський режим до відповідальності за організацію масового в’їзду мігрантів до Литви. Справа стосується порушень зобов’язань держав згідно з Протоколом Організації Об’єднаних Націй проти незаконного ввезення мігрантів сушею, морем та повітрям, — мовиться у повідомленні відомства.
З 2021 року Литва постала перед безпрецедентним зростанням потоку нелегальних мігрантів з Білорусі. Докази, зібрані литовськими установами, підтверджують безпосередню участь білоруського режиму в організації потоків мігрантів: білоруські державні підприємства збільшили кількість рейсів з Близького Сходу та інших регіонів, організували видачу віз та проживання для мігрантів. Після прибуття до Білорусі багатьох мігрантів супроводжували до литовського кордону білоруські силовики та змушували їх незаконно перетинати його, часто в небезпечних для життя умовах.
Білоруські прикордонні служби, попри неодноразові заклики, відмовилися співпрацювати з литовською владою для зупинення незаконних перетинів кордону. Литва розглядає ці дії як навмисну спробу білоруського режиму використати міграцію як засіб політичного тиску на Литву та Європейський Союз у відповідь на їхню підтримку білоруської демократії та санкції за порушення прав людини.
Як зауважили, Литва звертається до Міжнародного суду ООН, вимагаючи від Білорусі відповідальності згідно з міжнародним правом за порушення Протоколу. Вимоги Литви включають повну компенсацію завданої шкоди, включаючи витрати на будівництво стіни, та гарантії того, що дії, що суперечать міжнародному праву, не повторяться.
- 5 травня Міноборони Литви повідомило про масштабну оборонну ініціативу протягом наступного десятиліття. Країна має намір виділить 1,1 мільярда євро на посилення східного кордону з Росією та Білоруссю.
- Минулого року Литва закупила та направила до кордонів із РФ та Білоруссю протитанкові їжаки, “зуби дракона” та інші оборонні засоби.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.