Литва скасувала дозвіл на проживання понад 100 росіянам
Джерело: Euronews
Департамент міграції країни заявив, що позбавив постійного місця проживання 38 росіян у 2022 році, а також ще 97 – цього року. Це загалом 135 осіб з моменту вторгнення Росії в Україну.
За даними Департаменту міграції, попри посилення обмежень, з 2021 по 2022 рік кількість росіян, які звертаються за дозволами на проживання в Литві, подвоїлася, до майже 4000 осіб.
Позбавлення права на проживання в Литві може бути з кількох причин, наприклад, якщо іноземець скоює “дуже серйозний злочин”, “становить загрозу державній безпеці” або суспільству.
- У Вільнюсі за участю Зеленського підняли прапор України із Бахмута.
- У Будапешті 28 країн засудили екоцид, спричинений вторгненням РФ в Україну.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.