Литва та Польща погодили розширення військової співпраці
Джерело: DW
21 січня глави Польщі та Литви Анджей Дуда та Гітанас Науседа за підсумками зустрічі у Вільнюсі домовилися розширювати співпрацю у військовій сфері.
Ми зміцнюватимемо військову співпрацю. Ми проводитимемо спільні навчання, шукатимемо додаткові форми спільної підготовки наших збройних сил, посилюватимемо військову мобільність, — заявив Науседа.
Дуда акцентував, що особливої уваги, моніторингу та концентрації вимагає Сувалкський коридор — ділянка кордону двох країн між Калінінградською областю та Білоруссю, потенційне захоплення якої відріже країни Балтії від наземних сил НАТО.
Коментуючи військову допомогу Україні, президент Литви знову наголосив на необхідності робити це політичними, фінансовими та військовими засобами.
19 січня у міністерстві оборони Естонії повідомили, що Естонія, Латвія та Литва схвалили план будівництва оборонних споруд на своїх кордонах з Росією та Білоруссю.
Міністри оборони трьох країн підписали в Ризі угоду про будівництво “антимобільних оборонних установок у найближчі роки для стримування та, у разі необхідності, захисту від військових загроз”.
- Влада Фінляндії прийняла рішення на загальному засіданні Держради продовжити закриття пунктів пропуску на кордоні з Росією ще на місяць, зазначила міністерка внутрішніх справ Марі Рантанен.
- Уряд Фінляндії намагається продовжити рішення щодо закриття кордону з РФ після 15 січня, коли спливає термін дії відповідного погодження. Нині триває пошук правових підстав.
- Президент Литви Гітанас Науседа в середу, 10 січня, повідомив, що Литва надасть Україні довгостроковий пакет військової допомоги на суму 200 млн євро.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.